Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panelházban az ajtót hogyan...

Panelházban az ajtót hogyan lehet rögzíteni, hogy ne csússzon le a panelről?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy a csavarral kétoldalról összehúzott vaslapok lecsúsznak a betonpanelről, és így az ajtó becsukhatatlanná válik. Ha meghúzom jobban a vasakat, akkor is leugranak. Valakinek van bevált trükkje? Ha gumilapot teszek a vaslap alá (bringabelső) az megfogja úgy a panelt, hogy ne essen le?

2014. máj. 1. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt így el se tudom képzelni mi lehet. Valami pince ajtó?

Csavarral vaslap? Nem tennél fel 2-3 képet?

2014. máj. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most nem tudok feltenni. A 7 centis panelfalakkal nincs gond, azok párhuzamosak, viszont a főfalakból kiálló 7 centis ajtónyílások nem párhuzamosak, hanem befelé dőlnek egy kicsit, és emiatt a két oldaláról közrefogott vaslapok egyszerűen lecsúsznak. Úgy képzeld el, mintha a kezeddel átfognád a panelfalat. Ha az párhuzamos, akkor meg tudopd ragadni, de ha nem, akkor minél jobban megszorítod, anál jobban lecsúszik róla.
2014. máj. 2. 19:53
 3/6 kata kata ***** válasza:
Maradj a guminál.De mind a két oldalra tegyél!
2014. máj. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ma mindenképpen kipróbálom. Viszont újabb feladat elé állított egy másik ajtó, a fémkapocs csak fél centire van a betonra rátéve, a másiknál meg légzárványos a fal öntése pont azon a helyen. Ide megy majd a csemperagasztó, és kipárhuzamosítom egyúttal. Hihetetlen mit össze gányoltak a faszik építéskor.
2014. máj. 4. 11:59
 5/6 anonim ***** válasza:

A házgyári falakkal tisztában vagyok, hogy milyenek, én csak az ajtód rögzítési módját nem tudom elképzelni!

Csavarral összeszorítani? Acél dübellel bele a falba, körbe purhabozva (Persze aláékelve, szintezve) miért nem jó?

2014. máj. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mondasz valamit... Hogyan szoktad felfúrni? 3-3 db elég pántmagasságokban 8-as dübellel?
2014. máj. 4. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!