Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kenőszappan használata festés...

Kenőszappan használata festés előtt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, azt szeretném megtudni, hogy ha a kenőszappant felvittem a falra, mennyi idő múlva lehet lekaparni a régi festéket?
2014. máj. 5. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Addig, amíg még nedves, nem száradt meg.
2014. máj. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kenőszappan nem a festék lekaparására használják!!!! Festéket lekaparni ( az úgynevezett vizes bázisúak, pl? diszperzit,héra, stb ) nem kell és nem is tudod beáztatni, ezeket szárazon kaparhatók, mint a mészfestés! Tapétát kaparhatod!Kenőszappant már nem is használunk a mai modern technikának köszönhetően! (kenőszappant v.mikor még az enyves festés idejében használták, a timsózás előtt...)
2014. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amíg még nedves? Ajjajj! Nekünk a festékboltban azt mondták, amikor elkezd puklisodni. De azt nem csinálja. Ja és azt is mondták, hogy ha mész alapúval volt festve, akkor le kell kaparni ezzel az eljárással, különben le fogja dobni az új festék, ami nem mész alapú.
2014. máj. 5. 20:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Vályog? Tégla? Panel? Gipszkarton?

A szappan zsíroldó hatású, kémiai semlegesítő.


Ha kiló vastag festék van már a falon, akkor kaparjátok le spaklival, és egy új, homogén, sima alapot csináljatok neki.

2014. máj. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyen marhaságot még nem hallottam háztartásistól!! A kenőszappant egyetlen esetben használtuk, mégpedig a régi és új ENYVESFESTÉK rétegei közé, mivel az enyvesfesték sajátossága, hogy a fal nagyon szívja, így borzalmasan csíkos lenne és nehéz fizikai munka lenne festeni is. Vagyis a szívóképesség csökkentésére, por lekötésére. Kicsi festékkel meg is lehetett színezni a takarás elősegítése miatt és jelölőként.


A kenőszappan másik módja a kromofágként történő alkalmazás mészpéppel keverve, újsággal fedve mázolt, zománcozott teli ajtóknál. Ez az eljárás eléggé kiveszett és macerás is. Falon nem működik, csak olaj tartalmú dolognál. Én a büdös életben nem alkalmaztam, mert volt super kromofág. A diszperzió kötőanyaga műgyanta alapú, a mész meg mész.


Imádom amikor félinformációkból akarnak az emberek szakikká válni és csak nagyobb kárt okoznak. Most felhordtál egy bármikor vízoldható időzített bomba réteget.

2014. máj. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!