Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit lehet kezdeni egy felázó...

Mit lehet kezdeni egy felázó kerítéssel?

Figyelt kérdés
Nem biztos, hogy a jó szakszavakat használom, előre is elnézést kérek. Van egy olyan gondom, hogy felázik a kerítésem lábazata. Úgy nézem, hogy téglából rakhatták, és keményen kispórolták belőle a cementet, legalábbis inkább fehér, mállós cucc fogja össze, mint szürke. Nagy darabokban omlik le róla a vakolat, valószínűleg azért, mert felázik. Kértem árajánlatot, 120-ért bevakolnák olyanra, hogy 5 év múlva lehullana az egész megint, illetve 300-ért újraraknák az egészet. Körülbelül egy 20m-es szakaszról van szó. Újrarakni nem szeretném, ha meg csak megtákolni tudják, arra meg úgy gondolom, hogy én is képes vagyok. A kérdésem annyi lenne, hogy milyen anyagokat érdemes használni, illetve, hogy érdemes lenne e műanyag hálóval próbálkozni, hátha összefogja valamennyire? (Van, ahol 5cm mélyen is lemállott a cucc, és kilátszik a tégla. Gondolom két fajta anyag kell, egy a nagyobb rések kitöltésére, egy meg a lesimításra, ha már leszáradt a durvább munka.)

2014. okt. 8. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a felvizesedés okát nem szünteted meg nehéz olyan vakolatot találni ami nem fog lejönni.

Ha újrarakatod akkor az alap felett vízszigetelést kell beépíteni.

Ha mégsem akkor valamilyen lélegzővakolatot kell alkalmazni, ami biztosítja a talajnedvesség eltávozását.

Ez ha jól van megcsinálva és minőségi anyagból akkor lehet többe kerül mint az újraépítés.

2014. okt. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Annyit azért javasolnék, hogy vakolás előtt hálózd be a felületet, máskülönben egy idő után nagy valószínűséggel itt-ott meg fog repedezni a vakolat.
2014. okt. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a felázást csak újrarakással lehetne megszüntetni, nekem erre meg jelenleg nincs pénzem. Ezek szerint tökmindegy mit használok, úgyis le fog hullani, akkor meg minek a drágább vakolat?! Nekem teljesen elfogadható állapot, hogy 5 évente minimális összegből kijavítom, ha lehullik, nincs ezzel semmi bajom, nem halok bele, és semmi sem tart örökké... A hálózást megfogadom, nekem is az a tapasztalatom vele, hogy jobban összetartja a vakolatot, mintha csak úgy simán felkenném. Annyi problémám van, hogy csak néhány helyen van tényleges lemállás, valahol csak fél centis repedés, közte meg épnek tűnik. Most akkor verjem le mindenhol legalább néhány centi mélységben a vakolatot, vakoljam újra, és úgy hálózzam be? Jól gondolom, hogy a dirib-darab háló szinte semmit nem fogna?
2014. okt. 10. 05:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hálózás előtt mindenképpen érdemes a felületet gatyába rázni kicsit, végül is a háló célja nem az, hogy a leomlani készülő faldarabokat tartsa, hanem hogy a nemesvakolatnak egy fix felületet nyújtson. A hálót átfedéssel kell felragasztani, hogy ne legyenek "dirib-darab" részek.
2014. okt. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A laza részeket mindenképp le kell verni/kaparni.

Célszerű a felületet a javítás előtt mélyalapozni (leköti a port és tapadóhidat képez).

Én csak ezek után vakolnám-hálóznám.

A baj csak akkor van ha nem tartod karban és a tégla is elkezd sérülni. De ez kerítésnél nem akkora probléma, mint mondjuk egy műemlék épületnél.

2014. okt. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!


Ha jól értem tehát végig le kell verni a régi vakolatot, mélyalapozni, és utána újravakolni, és hálózni az egészet. Akkor így lesz. Körülnézek vakolóanyagok terén, meg számolok költséget. Lehet, hogy már csak jövőre kezdek bele, mert az ősz vége nem éppen az építkezések ideje (mondjuk idén a nyár sem).

2014. okt. 11. 01:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!