Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Távfűtéses lakásban, ahol...

Távfűtéses lakásban, ahol nincs szabályzó, ott ha kivetetem az összes radiátort-mert mondjuk mással akarok fűteni- akkor a hőszolgáltató küld még számlát, ha ezt bejelentem? Vagy ilyet lehet csiálni?

Figyelt kérdés
HA egy-egy radiátort vetetek ki, attól még a légköbmétert fizetnem kell. De nincs szükség minden helységben radiátorra. Én más fűtési módot szeretnék- elektromost két helyiségben éjszaka éjszakai árammal- de ehhez a hőszolgáltatót ki kellene rázni a nyakamból. Kivetethetem az összes radiátort és onnantól kezdve mentesülök a hőszolgáltatótól? Törvénybe nem űtközik? Más már csinált ilyet? A radiátorok kivetetésével a szállító csövek maradnak, az meg nem tudna annyira fűteni, hogy most 'lopjam' a hőt, de ettől a szomszéd kapná a meleg vizet. Véleményeket kérek.

2014. jan. 19. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem tudod megcsinálni.
2014. jan. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valaki átállt sajátra , de sok volt az utána járás , szomszédokkal aláíratni . A szolgáltatótól meg rettenetesen nehéz megszabadulni nálunk : DVCSH :(
2014. jan. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A társasház az, aki nem fogja ezt megengedni,nem a távhő.

De ha sikerülne is kivitelezned az összes leszerelését akkor is, ki kell fizetned az úgynevezett 30-70%-os felosztási arányból a 30 százalékot ha nem fűtesz te semmi sem ,mert a szomszédoktól kapsz maradék hőt a falakon át.

Nem lenne korrekt neked sem, ha a szomszédod nem fűtene sosem ,mert neki elég a 16-18 C fok is,és akkor "Ő" csak 0ft-os számlát kapna mert nem fűtött semmit, de kint meg -2 C volt az átlag mondjuk egy keményebb januári hónapban.

Igazságos lenne szerinted?


Ezért van ez a 30-70% számítás módszer ami nem tökéletes ugyan!!!! de közelit az igazságos fűtési felosztáshoz.

2014. jan. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amiről beszélek az a mérés alapú (költségosztós radiátorok) fűtési rendszer. De a tény az ugyanaz ha van mérve ha nincs.

A panel sajátossága,hogy a szomszéd falakon túl nem az erdő/szántó van,hanem Mariska néni ,meg Kovács család stb.és ügye náluk kb 20-22 C körül van a hőmérséklet.

2014. jan. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ilyet engednek : [link]
2014. jan. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!