Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan lehet átfesteni dohányf...

Hogyan lehet átfesteni dohányfüstös lakást? Lakást szeretnék festeni az előző lakók erős dohányosok voltak a falak bevették a dohányfüstöt. Többszöri fehér festékkel történt átfestés után is átüt a barna szín.

Figyelt kérdés

2014. dec. 8. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Le kell kaparni a korábbi festékrétegeket.

Azért az elég durva lehet, ha átüt :) Vagy nem volt jó minőségű a festék.

2014. dec. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Már a Héra nevű festékkel is próbálkoztunk.
2014. dec. 8. 19:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kérdezzetek meg egy festőt. Lehet, hogy van valami "alapozó" festék, ami segít.
2014. dec. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Létezik külön alapozó, amin nem üt át többé az elszínezödés, kimondottan dohányos falakra.
2014. dec. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
vagy lecsiszolod le gletteled és azt fested, de egyszerűbb megvenni valami spéci festéket rá
2014. dec. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nálunk az előző lakó izléséhez mérten korházzöld színe volt a falnak(az az ocsmány de erős zöld szín) a megoldás annyi volt h vettünk alapozót megadott mértékbe higítottuk és azzal alaposan átkentük hengerrel na ettől az ocsmány színű val taknyos ocsmány lett:D és kapott két néhol 3 réteg fehér hérát sehol nem üt már át. VISZONT ennek az a hátránya h ha erre még rátolsz egy réteg szín is ahogy pl mi, párszor előfordulth felkapta a régi festéket. volt ahol azért mert elhamarkodtuk és nem száradt meg rendesen de volt ahol egyszerűen nem bírta már az alap vakolat az 50 évnyi festégrétegek sorát meg még 4et...alapozó előtt alaposan portalanítani a falat fontos(seprűvel alaposan áttörölni) és amíg az szárad nem porolni a környéken...ezzel a szín el fogod takarni de a fal kipárolgásával szerintem nem tudsz mit kezdeni...ha én ujra csinálnám a saját házam és nem 1 hetem hanem pár honapom lenne(vagy jelentősebb tőkém) én a sajátomat is inkább tégláig verném és ujravakolnám. egy kis kézügyesség meg rutin és azse nagy cucc drágának se mondanám de akkor tuti a fal...egyenes is lesz meg szép is. mondjuk nálunk ez az 50 éves nagyon homokos alapvakolat van lehet azért is engedte el pár helyen. szóval lényeg a lényeg tul sok réteget ne kenj fel mert le fog jönni.nálunk én 7et vagy 8at számoltam és már dobálta le néhány helyen...és az egy elég szopás érzés mikor az utolsó hengervonással a csumafehér szobába már a 3. rétegnél felkapsz egy jo kéttenyérnyi réteget amit lehet visszaglettelni és ujrafesteni 2x mire olyan fehér lesz és ezzel megint csuszol 3-4 napot
2014. dec. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólók segítőkészségét,részemről, még pozití választ nem tudok adni, mivel munkahely mellett a lakásunk karbantartása elhúzódik.
2014. dec. 10. 13:37
 8/8 anonim válasza:
Szia! Én tudok egy terméket, mi is ezt használtuk, ehhez a problémához. Ez pedig A Poli-Farbe Inntaler izoláló festéke. A szag eltüntetéséhez, használjatok 3 réteget. Nekünk bevált szerencsére. Itt egy kis leírás róla: [link]
2014. dec. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!