Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi történik akkor, ha egy...

Mi történik akkor, ha egy zárt fűtési rendszer legmagasabb pontján nyitott légedényt helyezek el?

Figyelt kérdés
A fűtési keringető szivattyú abban az ágban már nem keringtet, csak van egy jó magas függőleges cső, a végén az automata légtelenítővel. Folyamatosan elromlik a légtelenítő, és erre keresek egyszerű megoldást.

2015. jan. 14. 10:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nyitottá válik a rendszer. Ha a szivattyú nem szabályozható kinyomhatja a vizet, és a következő beindításnál újra levegős lesz!
2015. jan. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

[link]


nézd meg ezt a videót, első lépésben. jaaa és teszel alá egy lájkot is



ha ezt teszed, amit leírtál, akkor a zárt rendszerből ki kell iktatni a kiegyenlítő tartályt, mert az a tartály folyamatos nyomás alatt tartja a vízrendszert.


a légtelenítő hogy romlik el? és mit csinálsz, ha elromlik?

2015. jan. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

a kiegyenlítő tartály, nyílt rendszerben, 1,5 méter magasságban kell elhelyezni a legmagasabb radiátor fölé


ha alacsonyabban van, akkor nem lesz hatékony a légtelenítés, a buborékok nem haladnak a felső pontokba, hogy távozzanak, hanem megállnak vagy a vízárammal amit a motor hoz létre, vándolrolnak és össuegyűlnek

2015. jan. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

az is lehet, hogy a mostani kiegyenlítő tartály a vízrendszerben a motor elé van bekötve


ebben az esetben a motor légbuborékot termel

2015. jan. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
azt is megteheted, hogy beteszel még-egy zárt tartályt a légtelenítő mellé fent
2015. jan. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanígy van elhelyezve az automata légtelenítő ,régebben nyitott volt a rendszer és a nyitott tágulási tartály helyére került a légtelenítő.Eddig semmi baj nem volt vele ,pedig voltak radiátorcserék és többször leengedtük a vizet.olyan viszont lehet,hogy egy idő után elhasználódik,vízkövesedik az automata légtelenítő,időnként cserélni kell.ehhez nem kell leengedni a vizet,maximum egy kicsi megy ki.

Egyébként nekem több zárt tágulási tartály is van a rendszerben ,egy a fali kazánban gyárilag is bennelévő ,egy darab meg a pincében (nem a legmagasabb ponton).Úgy tudom,hogy zárt rendszernél majdnem mindegy hol van,de ez nem biztos.

2015. jan. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

azt hiszem, hogy a zárt tartálynak a vízforgató motor után kell csatlakoznia a rendszerhez. ill nem szabad eléje kötni semmiképp, mert akkor a motor hajlamos a légbuborék képzésre jobban.


amikor a motorcsónak motorja víz alatt van, ott is képződik buborék, bizonyos fordulat felett. a szivattyúnál is képződhet. ha nyomás alatt van, akkor kevésbé, ill nagyobb fordulat kell hozzá. ezért kell elé kötni


ha beindul a rosszul bekötött szivattyú, akkor a kiegyenlítő tartályba lehúzza a kiegyenlítő tartály membránt és mögötte kicsi nyomás alakul ki , előtte nagy nyomás lesz. ahogy beindul a vízforgás kiegyenlítődik, de az induláskor levegőbuborék keletkezik.

2015. jan. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Én még olyanról nem hallottam ,hogy egy fűtési rendszer zárt,és nyitott is legyen . De lehet hogy én vagyok csak lemaradva .Ez olyan,mint egy autó,amelyik benzines is ,meg gázolajjal is működik .Zárt rendszernél nem kell a tágulási tartályt magasan elhelyezni.nyitottnál meg pont ez határozza meg a nyomás nagyságát a rendszerben.Ebben az esetben a tágulási tartályon nincs légtelenítő,hanem túlfolyóval van ellátva .Automata légtelenítőket viszont ugyan úgy lehet szerelni .Ha egy nagyobb teljesítményű gázkazánról több radiátort üzemeltetünk,lehet szerelni pót kiegyenlítő tartályt is .Ezekben van egy gumi labda,és gyárilag 1 bárra beállítva .A kazánban is hasonló van ,ezek tudnak együtt dolgozni .

Ha elromlik egy légtelenítő,2 dolog történhet.Ha ez a légtelenítő edény megtelik levegővel,ugye ilyenkor a víz helyére levegő kerül,és az úszónak le kellene esni,hogy nyissa az szelet.De ha megvan szorulva ,akkor nem tud,és a levegőt sem tudja kiengedni.A másik ha nem zár tökéletesen ,és elengedi a vizet.

A linken látott légtelenítésen meg egy szerűen kiakadtam .

Talán a fűtésszerelő még 2 embert is visz magával ehhez .

Ez az ember hiányzott az iskolából fizika órán,mikor a közlekedési edényekről volt szó.Semmit nem kell itt elzárni,hanem a visszatérő vezetéken kell feltölteni a rendszert.Feltöltő csap minden rendszerbe van,kazánoknál meg leeresztő is .A visszatérőn telik a rendszer,és maga előtt nyomja ki a levegőt .Zárt rendszernél figyelni kell a nyomást,és időben elzárni a feltöltést.Ekkor kell a keringtetőt elindítani,és letapadt légbuborékokat a víz áram lása kimozgatja .Előfordulhat hogy nem indul el egy radiátor,ha nagy a rendszer ,ilyen kor kell elzárni azokat amelyek fűtenek ,és nagyobb áramlás kimozgatja bent lévő levegőt.Ez a levegő aztán a az automata légtelenítő felé halad,és megy is oda be .

Nyitott rendszernél is így történik a feltöltés .Itt azt kell figyelni,mikor telik meg a tágulási tartály ,és a felesleg már folyok is ki a túlfolyón .ha van nyomásmérő óra beépítve ,jó ha van,ekkor kell megnézni milyen értéket mutat,és a jövőben innét tudjuk meddig lehet a tartály vízzel .

2015. jan. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

A keringtető szív.mindig a visszatérőbe van szerelve .

előző

2015. jan. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Egy jól megépitett rendszerbe levegő sehol sem kerülhet be.

Ha ez van ,akkor nyomás alatt viszont csöpög ki a víz .

Ha elfogyott a víz a tartályból ,a nyomás leesik,és valóban levegős is tud már lennni.Előző

2015. jan. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!