Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Üvegfestékkel kapcsolatban...

Üvegfestékkel kapcsolatban segítség?

Figyelt kérdés
Az ajtómra szeretnék festeni, van a fa része, ugye, és középen van üveglapja. Szeretném az egészet leszínezni valahogyan. Gondoltam lemaszkolom, és üvegfestékkel nekiállok, de mindenhol azt olvastam, hogy vízszintesben kell lennie a műnek, mert elfolyik. Mi lenne, ha nagyon vékony rétegekben többször festenék? (türelmes vagyok) Leghetne esetleg akrilfestéket használni? Milyen típusú festéket ajánlotok?

2015. jan. 16. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:

"türelmes vagyok"


Én is!

Úgy, hogy vedd le addig az ajtót és tedd vízszintbe!!

2015. jan. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez sajnos nem megoldható, pedig hidd el, megtenném!
2015. jan. 16. 21:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem fested meg más felületen, pl kézitükrön, fektetve, vagy bármilyen más üvegfelületen, ha nagyobb kell, és ragasztod át az ablakra komplett száradás után? Jó festékkel dolgozz, azt fel lehet szedni egyben, mint egy matricát és átragasztani (alatta a felületet enyhén meg kell majd vizezni).
2015. jan. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valóban meg fog folyni, azaz francia függöny-szerű lesz, de nem vészes. Valóban ne akard egyből, anem több rétegben.

A hátránya, hogyha bepárásodik az üveg, akkor lepattogzik egy este alatt is. Kültérben semiképp nem jöhet szóba. Beltérben is égetni kéne vagy vigyázni, hogy ne legyen párás az üveg.

2015. jan. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Égetni hogyan kéne? Az ajtó beltéri. Valahol azt hallottam, hogy az oldószeres festék magától is megszárad, ez igaz?
2015. jan. 17. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!