Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ez az ár normális egy fa...

Ez az ár normális egy fa bejárati ajtó cserénél?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy ajánlatot 200x140-es kétszárnyú bejárati ajtóra (fa).

És a végösszeg 400 ezer lett. Ez mennyire reális?

Természetes, hogy fa és drágább mint a műanyag, de ennyire?



2015. jún. 10. 16:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
46%

Az az alu-fa igen jó. Baráti árnak tűnik, ha még tetszik is erősen számításba venném én a döntés során.


#20

Igen, laikus vagy! Attól, hogy "gyalupadon tanultál meg járni" (ezt mondják annak akinek az apukája asztalos), még nem biztos, hogy értesz hozzá.


Nyugodtan le lehet pontozni!


Kérdező kérdéséhez kell neked is vissza térni.

2015. jún. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:

11-es vagyok.

Nos, akkor a tapasztalat: 14 éve van luc bejárati ajtónk. Kutya baja, tökéletes.

Igen, a borovi lenne az ász! Főleg ha jó minőségű, de az árban más, másnak kell lennie, hiszen másik minőségi kategória. Ha egy árban van, akkor az gyanús.

Viszont mint írtam, szerintem is a luc teljesen megfelelő és ha jól tudom ma már a legtöbb helyen ebből is készítik.

Az alu-fa kombináció alatt pontosan mit kell érteni? Már régen foglalkoztam a témával így nem vagyok igazán képben.

Távolság. Sokszor tényleg megéri távolabbi helyről is árakat kérni, hiszen ekkora összeghez képest elenyésző a szállítási költség különbözete :D

2015. jún. 19. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

elpanaszoltam, hogy hallottam több helyről is a luc inkább beltérre szokott menni mint kültérre és a hölgy visszaírt: "A lucfenyő jobb minőségű és éppen ezért most már drágább alapanyag, mint a borovi fenyő.

Mi minden külső nyílászárónkat kizárólag lucfenyőből gyártjuk, hiszen ennek a gyantatartalma kisebb, mint a borovi fenyőé, így a gyártás során kiejthetőek az ún. gyantatáskák. Ezzel teljesen elkerülhető, hogy a gyanta a későbbiekben átgyöngyözzön a felületkezelésen. Így tudunk 10 év felületkezelési garanciát vállalni a nyílászáróinkra. Amennyiben Ön inkább másik alapanyagot választana én keményfát javasolnék, de semmiképpen sem borovi fenyőt. Ezt több, mint 10 év gyártási tapasztalattal a hátunk mögött valljuk!"

2015. jún. 19. 12:35
 24/25 anonim ***** válasza:
35%

Kedves Kérdező!

Igen, jó és részben helyes is a válasz!

Borovi fenyő (más néven: erdeifenyő, pinus sylvestris, stb.) az sajnos anyagában gyantásabb viszont, a luc fenyőnek gyanta táskái vannak csak. Nehéz lenne két könnyen emészthető mondatba össze foglalni milyen fa és mire a legalkalmasabb. Viszont ez az át gyöngyözéses történet előfog fordulni a borovi kárára. Leginkább a mai (életvitel) tendencia hozta elő ezt a döntést! Kedves kérdező, gondolok itt arra, hogy régebben (legalább) 5 évente zománcozták a fa nyílászárókat. Most pedig elvárja a (ténylegesen meg) TISZTELT ÜGYFÉL, hogy 15 évig csak használni keljen a fanyílászárót (ellenben a sok PVC tömeg kacattal). A modern lazúr rendszerek és megfelelő anyag használat ezt lehetővé is teszi. Figyelni kell a tendenciákat és kész.

Amúgy, a luc ablak fríz tényleg drágább a borovihoz képest (keress rá az interneten)!

2015. jún. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Plantron válasza:

Így meglehetősen nehéz, hogy nem látjuk az árajánlatot...

Az ajtó legyen mondjuk 130e. Egy ekkora ajtónak súlya is van, kell két ember hozzá, akik lehet, hogy áthurcolják a házadig a fél országon. Ez a két emberke az előző 100-as ajtód helyét kibővíti, hogy beférjen a 140-es. Berakják ajtót, fúrnak-faragnak, javítanak, visznek hozzá 10 kulcsos mágneses zárat,stb, stb. Szerintem nem kellene ennyibe kerülnie, de azt sem mondhatjuk egyértelműen, hogy irreális összeg lenne...

2016. máj. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!