Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gázcső vágása elzárás nélkül?

Gázcső vágása elzárás nélkül?

Figyelt kérdés

Létezik olyan technológia aminél a gázcsövet el tudják vágni nyomás alatt?


Konkrétan arról van szó, hogy a lakásban a falon kívül fut másfél méter hosszan a cső, én ezt vissza szeretném vágatni annyira amennyire a technológia engedi a fal tövében. Mivel a lakás mérőóra nélküli átalányos így se gázcsap se semmi nincs. A Főgáz adott egy ajánlatot 14.000 Ftról amit előre kellett fizetni, azt ígérték ebben megcsinálják. Kijöttek és a cső végén a csapot lecserélték egy záróelemre, de a csövet nem voltak hajlandóak levágni. A munkások azt mondták 100.000 Ft lenne. Ma már telefonon nagy nehezen egy ember közvetített, és már nem is 100.000, hanem 140.000 Ft lenne, az összes lakásba egyidejűleg bejárást kellene biztosítani, közös képviselő írásbeli hozzájárulása stb stb. Létezik valami technológia az ilyen helyzetekre? (Hasonlóan, ahogy a fűtéscsöveket fagyasztják, hátha itt is van valami kompromisszumos megoldás)



2015. okt. 1. 20:32
1 2
 1/12 TappancsMancs ***** válasza:
Hát nem tudom de ez túlzásnak tűnik. Annyit megérne, kérdezz meg egy sima gázszerelőt, közös képviselő elzárja a fő ! csapot (nem minden lakásban vagy mi), lennie kell főcsapnak, kiírjátok ekkor gáz elzárás szerelés ügyében (de csak hétköznap nap közben) majd elzárja, vágja toldja akármi és csá.
2015. okt. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Elzárás nélkül csak fagyasztásos eljárással lehet vágni. Az pedig tényleg elég húzós.
2015. okt. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nekem is túlzás. Ugye elvileg elzár, gáz kienged, szerel, rendszert lezár, gázt visszaenged, légtelenít. Ezért a felhajtás.

De létezik fagyasztásos gázszerelés is? Annyira le lehet fagyasztani a gázt, hogy dugót képezzen?

2015. okt. 1. 21:07
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

na neeee....hogyan fagyasztanák már le a gázt? atya ég...

azt csak vizes fűtésnél meg vízhálózatnál lehet alkalmazni.


elmondom nálam hogyan csinálták meg.

szóltam egyik gépész vállalkozónak, kijöttek elzárták a gázt, orrfűrésszel (az nem csinál szikrát vágásnál) elvágták a csövet, hagyták kicsit szellőzni és kb 30 perc után már láng hegesztővel csinálták is a melót.

igaz én csak átrakattam a gázórát egy méterrel odébb a garázsban, mert útban volt, de a lényeg ugyan az.

ja és kemény 12 ezer volt az egész.

az eon nekem erre 170.000ft-ot mondott :"D

mert hogy újra kell terveztetni a mérőóra helyét blablabla...

szóval kérdezz meg egy sima épület gépészt, hogy szerinte olcsón megoldható e lenne ez a történet.

2015. okt. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Ezzel csak az a gond hogy nem tudod milyen fogyasztók vannak a rendszeren. Elzárod a gázt, őrláng elalszik, visszanyitod, és ha olyan a készülék akkor ott folydogál a gáz. Nem véletlenül kell az egyidejű bejárás. A gáz nem tréfa. Ha kókler kezébe kerül, ott akár épület dől össze, emberek halnak meg, vagy lesznek fedél nélkül.


Nem tudom, mi az a másfél méter cső, amit nem lehet elviselni, mindenesetre kicsit nagyobb felelősséggel kezeld a helyzetet.

2015. okt. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
5-ös nagy baromságot írtál. Nincs olyan készülék, ahol csak úgy tud szivárogni a gáz. Gondolj már bele, amikor gázszünet van, akkor nem zárják el az emberek a kazánt meg a készülékeket, kialszik az őrláng és ha visszakapcsolják a gázt, akkor minden készüléken külön gombok nyomvatartásával lehet újraindítani, pont azért mert a gáz nem fog ömleni onnan. Elég nagy baj lenne ha amíg elmegyek dolgozni napközben és váratlan hiba miatt leállítanák a gázt, akkor mire hazaérnék és vissza akarnám kapcsolni, robbanna az egész!
2015. okt. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
kóklerből van millió, de én még olyat nem hallottam hogy egy egész ház a levegőbe repült volna
2015. okt. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Gázszünet. :)


Aha. Oké.

2015. okt. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Elég hiányosak az ismereteid, de semmi baj, van gugli, aki a barátod:) Írd be hogy gázszünet, meg fogsz lepődni hogy létezik ilyen:)
2015. okt. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

5-ös, egy 33 nm-es lakásban, ha kiszámold előre az átalakítást akkor nagyon tud hiányozni az a 20x20 cm sarok amit elfoglal egy otromba cső. Ráadásul valami hihetetlen undorító módon van megoldva. A padlóból feljön mellmagasságig egy jó vastag (kb másfeles cső, de csak tippelek most) Majd abból kiáll egy fele olyan vastag és ívben meg van hajlítva, és a csap a végén már lefelé áll. Kicsit olyan, mint egy, a nyele végére állított kasza. Szóval már csak esztétikailag is..., a helyfoglalás pedig a fő probléma.


(Sarok miatt a kézi fűrészelés még elméletben sem játszik, nincs hely így elvágni.)


Mivel a főgáz gyakorlatilag mossa kezeit. Már azt hazudják, hogy tájékoztattak előre (akkor meg sem rendeltem volna az egészet) viszont megemlítettem nekik, hogy 100.000 Ft-os kőművesmunkát csináltattam meg az árajánlatukra alapozva, azóta pedig a telefont nem veszik fel, e-mailre nem reagálnak, kénytelen leszek benyelni. Le van plombálva a cső vége. Szépen be lesz falazva az egész és feldughatják.

2015. okt. 2. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!