Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nyílászárók cseréjénél lehet...

Nyílászárók cseréjénél lehet azzal spórolni, hogy olyan ablakokat tetetek be, amit nem lehet kinyitni?

Figyelt kérdés

Sok ablakos lakásról van szó, és az ablakok egy jelentős részét nem fogjuk soha kinyitni. Pl. mert mellette van egy erkély ajtó, vagy mert a szoba másik ablakain szoktunk szellőztetni. Gondolom másnál a légkondi/légcserélő is lehet erre indok, szóval el tudok képzelni több okot is a sajátomon kívül, ami indokolhatja egy nem nyitható ablak beépítését...


Arra gondoltam, hogy ha ezeket "nyithatatlanra" csinálnák meg ezeket az ablakaimat, az sem lenne számunkra probléma. Viszont ha ezzel olcsóbb tudna lenni a dolog, az nagyon jó lenne.


Tud valaki ilyen megoldásról? Lehet olcsóbb egy ablak úgy, ha nem nyitható? Esetleg ettől még jobb hőszigetelő képességei is lehetnek azon túl, hogy nem kerül annyiba? Ha tényleg olcsóbb tud lenni így, akkor mennyivel?



2015. okt. 3. 10:40
1 2
 11/16 TappancsMancs ***** válasza:
Hát igen a belsőnél bejön a napfény belülre. Néztem már és talán van külső valami vászonszerűben is de csak futólag, úgyhogy lehet elnéztem. Eddig is roló van és pont ezért. Lehet roló marad de valami újabb kicsit vékonyabb kivitelben (ha van).
2015. okt. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

a legolcsóbb a sima fix nem nyitható ablak, aztán jön a nyíló, és a legdrágább a bukó-nyíló.

lényegesebben nem olcsóbb, talán 10-15 ezer forinttal egy fix, a bukó-nyílónál.

én most rakattam be 3 nagy kétszárnyas, dupla üveges (vagy hogy mondják?) ablakot, redőnnyel és beépített szúnyoghálóval.

egy műanyag ablak 210.000ft, az egyik szárnyat én is fixre akarta csináltatni, aztán lebeszélt az ablakos, hogy max 15 ezerre lenne csak olcsóbb ablakonként, szóval egy ilyen nagy tételnél már sztm tök mind1..

2015. okt. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Pedig nagy tėtelnėl jelentős a megtakaritás. Felesleges is mindet nyithatóra. A rolót pont ugy fel lehet tenni mint a többire.
2015. okt. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az előírások szerint az ablakok 1/3-ad részének legalább nyithatónak kell lennie (minden helyiségben). A fix abkak hátrány a takaríthatóság hiánya. Nagyon meg kell gondolni, hova teszel fixet, bármikor adódhat olyan szitu, hogy ki kell nyitni. Arra is figyelni kell, ha olyan helyen nem nyitható az ablak, könnyen kialakulhat egy olyan zug a helyiségben, ahol nem cserélődik a levegő, befülled, bepenészedik. Beszéld át építéssze, hova lehet fixet tenni. Én csak többszárnyú egyik szárnyát szoktam fixre javasolni, ha nagyon spórolnak.
2015. okt. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én az erkélyes vagyok, de ha az nem lenne, fogalmam sincs, hogyan pucolnám meg kívűlről a fix ablakot???
2015. okt. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Pedig nagy tėtelnėl jelentős a megtakaritás."

Ez ugye relatív a használahatóság miatt.


"Felesleges is mindet nyithatóra."

A nyitható ablakot lehet zárva tartani a későbbiek során a fixet nehéz nyitni, és problémás nyithatóvá alakítani.


"A rolót pont ugy fel lehet tenni mint a többire."

Igen, belülre, de az akkor már nem véd a nap ellen (mint már írtuk is), ha meg redőnyt teszel fel elég problémás takarítani.


T.Kérdező!

Lehet, hogy most megspórolsz X 10-15.000,-Ft-t, de később tuti bánni fogod.

2015. okt. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!