Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a helyes sorrend egy...

Mi a helyes sorrend egy felújítás során?

Figyelt kérdés

- konnektorok, kapcsolók helyének kitalálása

- elektromos vezetékek kicserélése a falban (csövezéssel)

- belső ajtók cseréje

- külső falakon levő ablakok, erkélyajtók cseréje

- falak kifestése vagy tapétázása

- laminált parketta lerakása

- légkondicionáló beszerelése


2015. okt. 13. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:

nem tudom mi a helyes, én így csinálnám:

- külső ajtó ablak csere

- vezetlkek/csövezés/szerelvényezés

- ajtócsere

- légkondi

- Laminált padló

-végül festés

2015. okt. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

- elektromos vezetékek/ konnektorok, kapcsolók/ légkondi

- külső nyílászárók cseréje/ belső ajtók

- laminált parketta

- festés

2015. okt. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az egész villanyszerelés/ablak és ajtócsere (külső és belső is) mehet párhuzamosan, utána klíma, parketta, festés
2015. okt. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:

El se sorolom. A 3-as szerint. Meg lényegileg 1-es is ugyanaz. Talán kis kivétel lehetne a kültéri nyílászárókkal kezdeni mert még jó idő van, hogy az legyen talán az első, de ha sokan dolgoznak rajta akkor egyszerre is mehet ahogy a 3-as mondta. Ha nem szeretnétek a laminált padló után már takarítani akkor meg - ha megoldható az a festés utánra hagyható. Akkor nem kell nézni hol csöpögött, törölni vagy fóliázni.. Én így csinálnám, bár ha külön szaki jön és így úgy érnek rá akkor ez nem nagy dolog.


A sorrend amúgy abból következik, hogy nyilván pl a friss festés után ne kelljen a falat vésni, vakolni majd javítani a friss festést. Ha belegondolsz rájössz magadtól is. Tipp :) a konnektorokat fontoljátok meg jól mert ez manapság mindig kevés, legyen minden szoba összes falán egy valahol és a nappaliban kettős is mehet simán ha megvan a jó helye, mert szebb mintha egyből odakerülne egy elosztó is még, bár ez is kikerülhetetlennek látszik. A konnektorokat érdemes eleve a legpraktikusabb bútor elhelyezkedéshez tervezni, hogy ahol csak lehet takarva legyen. TV szekrény mögött lehet falközépen is, sarokban állólámpának és ülőgarnitúra mögött is. A legjobb elrendezés sokszor adódik és néha másik variáció sincs ami ideális. Íróasztal mögé is.

2015. okt. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

miért akar mindenki burkolat előtt festegetni?

nem egyszerűbb leszarni a csöpögő festéket a betonon, mint fóliázgatni a helységeket?

érdekes, de biztos van benne valami logika, már akinek.


minden bontással kapcsolatos dolgot lehet egy időben végezni, mert annyi porral és kosszal jár, hogy nincs értelme külön elvégezni a munkálatokat.

én most újítottam fel a családi házamat, kívül belül, cirka 5 millió volt, szóval nem csak sima festés, hanem komplett csere, mindenhol.

úgy csináltam, hogy két ütemben lett a felújítás elvégezve.

a ház egyik fele ki lett pakolva, hermetikusan lezárva a többi részétől, és fullra szétbombázva.

aztán amikor kész lett akkor jött a másik fele.

azért mondom, hogy minden bontással járó dolgot egyszerre kell csinálni, mert akkora por és kosz lesz, hogy rettenet.

egy sima beltéri ajtó cseréje is ku..va nagy kosszal jár, hát még a védőcsövezés, meg a homlokzati nyílászáró cserék.

2015. okt. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:

5-ös ezt hogy érted? Valamit elírhattál.

"miért akar mindenki burkolat előtt festegetni?

nem egyszerűbb leszarni a csöpögő festéket a betonon, mint fóliázgatni a helységeket? "

Kimindenki akar burkolat előtt festegetni? Egy válasz volt ilyen, aztán ennek fordítottjára utalsz hogy "egyszerűbb leszarni a csöpögő festéket a betonon, mint fóliázgatni a helységeket".


Mindenesetre szerintem a laminált parkettázás már nem jár kosszak így lehet előtte festeni, ezt fenntartom.

2015. okt. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!