Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Polisztirol lap ragasztása...

Polisztirol lap ragasztása fürdőszoba mennyezetére?

Figyelt kérdés

A hozzá való ragasztó megfogja a 4 cm-es lapot, vagy muszáj dübelezni? (Nem tudom, miből van a födém, és lehet, hogy nem kis munka lenne befurkálni.)

Gondolom, a felületre ugyanilyen ragasztó megy, amibe üveghálót kell belenyomni. Azt kell még glettelni is, ugye?


2015. dec. 16. 05:59
 1/5 anonim ***** válasza:
A ragasztó meg a glettanyag általában ugyanaz. Ha jó a felület meg kell hogy fogja dübel nélkül is, én rávinném festés előtt a ragasztóval glettelt hálóra legalább a 3-6-os gipszet, bár 6-30-assal kéne előtte igazság szerint. Nem volt a kérdésben ezért nem akarok okoskodni arról hogy érdemes e belülről szigetelni. Ja és még annyi hogy én fürdőbe zöld xps lapot használnék.
2015. dec. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Lehet, hogy nem nagyon érdemes belül szigetelni, de még mindig ez az egyszerűbb és olcsóbb valószínűleg, ha fel akarok menni néha a padlásra.

2015. dec. 18. 05:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Tehát a fürdőszoba felett padlás van. A polisztirol alatt penészesedni fog, ebből következően a levegőben a penészgombák miatt dohszag lesz érezhető. Ha fel lehet menni a padlásra, akkor miért nem a hideg oldalon hőszigetelsz? Akkor nem lesz páralecsapódás, és vastagabb is lehet a hőszigetelés.

Egyébként nincs jelentősége jelen esetben a színes, XPS lapnak: csak drágább.

2015. dec. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Dohszag kizárt, meg nagyjából a penészedés is, mert a külső felület le lesz zárva, azaz nem kering ott a levegő. A pára nem tud bejutni, a dohos levegő nem tud kijutni.


Inkább csak az egyszerűbb kivitelezés miatt gondolkodom azon is, hogy 5 cm lépésálló hungarocell + 12 mm OSB megy fentre a padlásra. Gondolom, lépésálló kell, hogy ne szakadjon be járáskor vagy nehezebb tárgyaktól az OSB.

Ez viszont azzal jár, hogy nehezebb lesz felmenni a padlásra, amit tárolásra használok. (Pont ide kell kilépni a feljáróból.)

2015. dec. 19. 06:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem, kivitelezni egyszerűbb így, a mindenkori padláshasználatot viszont nehezíti.
2015. dec. 19. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!