Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy kéményre ebben az esetben...

Egy kéményre ebben az esetben beköthető-e egy vegyestüzelésű kazán és egy kályha? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a kazánház és a konyha szomszédos helyiségek. A kazánházban van egy 38kW-os vegyestüzelésű Totya típusú kazán, a konyhában pedig (a kémény másik oldalán) egy kéménynyílás, de egyébként furcsán van megoldva, mert egy kicsit arrébb van és egy aprócska kanyarral van belevezetve a falban kéménybe. Tehát a lyuk elfordul és úgy ér a kéménybe bele. Gondoltam, hogy kötök egy kályhát a konyhába, mert ott télen nagyon-nagyon hideg van. A kályha füstőnyílása kb 1 méterrel van feljebb a kazánénál. Kipróbáltam, és a füst nem áramlik be a konyhába ha be van gyújtva a kazánban és le van véve a védőtok, ha bekötném a kályhát, bírná e vajon a kéményünk? égne e normálisan mindkettő? van e valamilyen veszélye a dolognak? válaszokat előre is köszönöm

2016. jan. 2. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
nem vagyok kéményseprő-Én bekötném! Mint írtad "nem áramlik be a konyhába ha."..
2016. jan. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 waland ***** válasza:
89%
Namost hivatalos választ szeretnél, vagy gyakorlatit? Hivatalosan 1 kémény 1 eszköz. Viszont a régi házaknál szinte mindenhol volt ilyen megoldás. Veszély a kazán begyjutásakor van, mivel akkor minden lukon füstölni fog hideg kémény. Ha elég magas, és jó a huzatja, akkor nem kéne gondnak lennie.
2016. jan. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szabály szerint 1 kéménybe csak tüzelőberendezés köthető be .Visszakérdezek ,mi van olyankor,ha kazánból a konyhába nyomja vissza a levegő a szénmonoxidot ? Rosszabb esetben tragédia .Régen divat volt az eltolásos megoldás .De akkor vagy egyik helyen ,vagy a másik helyen tüzeltek .A két kémén nyilás rontja is a huzat minőségét .A nem használtat aztán le szokták zárni .
2016. jan. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!