Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan lehet régi kádon...

Hogyan lehet régi kádon javítani a zománchibákat? Szegeden tudtok szakembert ajánlani? Megoldható házilag?

Figyelt kérdés

Régi zománcozott öntöttvas kádról van szó. Szerintem alig volt használva, a zománc nem kopott, szép fényes, csak néhány ponton le van pattanva. Gondolom beleejtettek valami kalapács félét, ami 1-2 mm-en lepattintotta a zománcozást.


Mivel csak mosókonyhában áztatásra használjuk, nem kell szuper-szépnek lennie, de nem szeretném, ha átrozsdásodna.



2016. jan. 11. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha esztétikailag nem zavar, szerintem fölösleges ezzel bíbelődni, mert ettől nem fog átrozsdásodni, max felületi rozsda, de azt a Cillit leviszi. Gyárilag a zománc 2.3 milliméter vastagon rá van égetve, amit házilag nem tudsz megoldani. Amit pedig egyes szakemberek ígérnek, az mind átverés. Nekünk is volt egy öntvény kádunk, közel 18 évig használtuk úgy, hogy négyzetcentiméter helyen le volt pattogva a zománc és nem rozsdásodott meg. Ha kell képet is mutatok.
2016. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én látok rajta rozsdát, és mivel ruhák beáztatására használom jobb lenne nélküle.
2016. jan. 11. 17:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Barkácsáruházakban, festékboltokban kapható un. kádzománc. Létezik egy és két komponenses is.

Használatához a neten találsz sok leírást.

2016. jan. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 vatafak ***** válasza:
van kis tubusos ecsetelős zománcjavító, az működik
2016. jan. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. aug. 31. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!