Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha egy panelházban a radiátoro...

Kirle083 kérdése:

Ha egy panelházban a radiátorok nagy többsége alu, akkor miért nem javasolt acéllemez fűtőtestet szerelni?

Figyelt kérdés
Olvastam ugyanis,hogy a többi alu radiátornak ártalmas lehet az acéllemez radiátor. De ezt nem értem, ugyanis az utcán a földben is (nagy) acélcsövön jön a távhő,a ház felszállói, elosztói is mind mind acélból vannak. Az miért nem árt?

2016. febr. 11. 00:51
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Új albi ez a lakás,de ez a tél nem volt mérvadó,mert nem volt hideg.Abban a 10 nap hidegben meg nem voltam ott
2016. febr. 19. 10:18
 12/13 anonim válasza:

Ha a 10. emelet a felső zárószint, akkor vélhetően rosszabbul járnál.

Sose laktam panelházban, nem tudom mi alapján osztják el a költségeket, de ha csak szimplán m2 alapján, akkor egyértelműen rosszabbul.

A legfelső szinten lévők a legkedvezőtlenebb lakások, a lapostető mint lehűlő felület növeli a lakás hőveszteségét, ez a közbenső lakásoknál nem jelentkezik. Több lehűlő felület esetén nagyobb a hőveszteség, a felfűtéshez több fűtőenergia kell és költségosztók mellett ez nagyobb számlát is fog eredményezni.

2016. febr. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Távhős cégnél dolgozóként azt gondolom, hogy jól tettétek, hogy nem szereltetek fel költségosztót.


Az ugyanis nem csökkenti a hőfogyasztást, csak tologatja ide-oda a lakók között. Aki középen helyezkedik el és alig fűt az jól jár, a szélén lakó meg többet fizet.

Ezért sem lehet a hődíjat kizárólag a költségosztókra alapozva szétosztani.


A legjobban akkor jár egy tömbház ha az ablakcserét és a falak hőszigetelését követi a fűtési rendszer korszerűsítése. Természetesen ezt követően nem az ablak kinyitásával, hanem a termosztatikus szeleppel kell a hőmérsékletet beállítani és akár a fele hőmennyiséget meg lehet takarítani.


Az eredeti kérdésre reagálva: jól megválaszolták a korábbi hozzászólók.

2016. márc. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!