Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vásároltam egy vályogházat....

Gyóllai Richárd kérdése:

Vásároltam egy vályogházat. Kiderült, hogy nincs alapja. Milyen aljzatot érdemes a szobákba elhelyezni, hogy ne vizesedjenek a falak?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 6. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi köze van a szobaaljzatnak a falvízesedéshez? Meg attól még hogy nem látod az alapot a föld alatt, attól még ott van, különben ha nem lenne az első talajfagy után szétdőlne a ház.
2016. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt házam, aminek nem volt alapja, csak ott hagyták az előző ház törmelékét... Süllyedt, de azért elállt sok évtizeden át (azért elég zavaró a süllyedés s évente tapasztani kellett itt-ott), s az extrém magas talajvízszint ellenére sosem vizesedett.

Úgyhogy szerintem sincs összefüggés.


De szakemberrel kellene konzultálni, mert nem OK, ha nincs alap.

2016. ápr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Régen a vályogházakat néhány sor tégla alapra tették. Akkor még nem vitték le fagyhatárig, végülis ugyanolyan talaj volt, mint alatta. Ez teljesen normális, ettől még áll akármeddig.

Ami a belső helyiségeket illeti, a betonozás nem tesz jót neki, attól egyből elkezd vizesedni. Vagy hagyományos padlószerkezet kell (homokba párnafára hajópadló, tégla padló) vagy a betonozást a fal előtt legalább 20 cm-re abba kell hagyni. Speciális szaktudást igényel egy vályogház felújítása, éppen a nedvesség háztartás egyensúlyban tartása érdekében.

2016. ápr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Teljesen jól leírták előttem. ha lebetonozod, akkor a talajnedvesség, pára nem tud feljönni, ezért oldalra fog elindulni, és a falakba fog felkúszni; vagyis felvizesedik. A fenti kipárologtató réteg jó ötlet, ezt már több helyen láttam alkalmazni (étterem, kultúrház).

Általában tégla vagy kő alap szokott lenni, de földfelszínről vályoggal indítani nem jó. felújításként 4-5 sort ilyenkor ki kellene cserélni téglára, eresz túlnyúlással elvezetni az esővizet. A talajból drén csövel, vagy leásott kavics ággyal lehet.

2016. ápr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha nem akarsz sokat variálni, akkor párnafa és hajópadló.
2016. ápr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hajópadló marad. Mivel kezeljem a hajópadlót? hogy srapabíró legyen?
2016. ápr. 8. 19:50
 7/7 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt a probléma

1. teknőszigetelés a szobába

2. falak horizontális vízszigetelése

csak ez segített

2016. nov. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!