Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Le kell cserélnem a tető...

Le kell cserélnem a tető cserepemet a házon. Békéscsabai mázas volt rajta, de 18 év után cserére szorul. Zsindely, cserép, lemezcserép?

Figyelt kérdés

2016. máj. 10. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Én cserépre cseréltem. 50 év garanciát adtak az újra. A zsindelyre ennek a törtrészét legfeljebb, a cserepeslemez talán időtállóbb.


Szinte kivétel nélkül minden tetőfedő lebeszélt a zsindelyről, pedig eredetileg azt akartam. Feltette volna bármelyik, de egyik sem ajánlotta. Aztán lehet a cserépre jobb jutalékot kapnak, de végül meggyőztek.


Összegben mindent összeadva nem nagyon volt különbség, így én cserepet választottam.

2016. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Zsindelyben is van, amire 50 év garanciát adnak.

Én kb. 10 éve csináltattam, erre 20 vagy 30 évet adtak, jelenleg tökéletes.

A palát kellett lecserélni, de a cserép legalább dupla súlyú lett volna, amit a tetőszerkezet nem bírt volna az ács szerint, így maradt a zsindely. Ennyiből csak valami gagyi cserepet lehetett volna venni. Ha valamikor majd tönkremegy a zsindely, akkor majd épp ideje lesz cserélni a tetőszerkezetet.


A csere éve után volt akkora vihar, hogy a szülői házról (másik településen) levitt vagy 15 cserepet. Csak némi beázás lett, ez szerencse, mert az utcában több házról az összes cserepet levitte. Zsindelynél ilyen veszély nem fenyeget, a komplett tetőt levenni azért ennél nagyobb vihar kell.

Másrészt, a miskolci, pingponglabdánál nagyobb jég is sok cserepet összetört, zsindelynek ez sem kottyant meg.

2016. máj. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Igaz van cserépből is hitvány, meg zsindelyből is prémium. Nekem mediterrán betoncserép került fel. Ez olyan nehéz, hogy eddig még nem volt 2 év alatt olyan vihar ami megmozdította volna. Meg olyan jég se ami akár csak megkarcolta volna rajt a bevonatot.


Ha úgy akarjuk nézni végül is minden jó. Ahány embert megkérdeztem mindenkinek volt valami okos ötlete (azoknak is akik sose cseréltettek tetőt), tetőfedő azt ajánlja amin a legtöbb a jutalék, vagy olcsón kapja (szerződött mennyiségre, stb.). Úgy voltam vele felnőtt ember vagyok, ezt magamnak kell eldönteni.


Valójában a világ végezetéig lehetne ezen vitatkozni.

2016. máj. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lemezt rögtön elvetném. Esőben nagyon hangos. De ránézésre is gagyi hatása van.

Nekem a normál égetett cserép tetszik legjobban.

De bitumenzsindelyből is már nagyon jók vannak, ha valakinek az jobban tetszik akkor az is jó.

Ház színéhez, stílusához passzoljon.

2016. máj. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk Bramac van. Az elég jó.
2016. máj. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!