Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mivel vakoljam vissza a...

Mivel vakoljam vissza a vezeték csöveit?

Figyelt kérdés

Lakásfelújításba kezdtem,de mivel kicsi a keret,amit tudok,magam csinálok...

Most új "nyomvonal kiépítésén" dolgozok. Falat véstem,majd rakom bele a csövet,amibe a villanyvezeték lesz behúzva. Egyik ismerős csemperagasztót javasolt,a másik szerint a villanyszerelők is gipsz+ vakolóhabarcs keveréket használnak.

Melyiket javasoljátok?(vagy valami mással kell?)


2016. jún. 6. 23:38
 1/3 anonim ***** válasza:
csemperagasztót ne pocsékoljál ilyesmire. Jó a gipsz, van villanyszerelő gipsz ami lassabban köt, vagy simához homokot keversz, de bizonyos glettel is megcsinálhatod (melyik milyen vastagságban hordható fel, olvasd el rajta)
2016. jún. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha szinte pont akkora nyomvonalat véstél ki mint a cső akkor akár glett anyaggal is be tudod csinálni, de szerintem házilag kivésve gondolom nagyobbra sikerült kivésni, így én inkább vennék falazó, vagy vakoló habarcsot és azzal tölteném ki, kicsit bentebb hagynám, hogy a végén még át lehessen glettelni.


Több okból is így csinálnám, az egyik hogy egy zsák glettelő több ezer forint, egy zsák habarcs meg 7-900 Ft. A fal amúgy is ezzel van bevakolva, na meg nagyobb vastagságban a glett anyagok egyike másika néha igen soká köt csak meg, a habarcs meg legkésőbb másnapra.


Na meg bele szoktam kenni amíg tartott a felújítás az ég világon mindent ami megmaradt és úgyis csak ki kellett volna dobni. Pl. csemperagasztó burkoláskor, de külön erre a célra ragasztót nem vennék (vastagon már ezek is lassan kötnek, ez is attól függ mekkorák a kráterek).

2016. jún. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gipszel csak a dobozokat rögzítsd, meg a csöveket helyenként. arra figyelj, hogy ne álljon ki a síkból, mert a gipsz baromi keményre köt :)

A nagyját utána gipszes készvakolattal (Baumit FinoFill), ami inkább egy vastag glett, szóval 1-1.5 óráig jól lehet vele dolgozni. A keverési arány pontosan meg van adva, attól ne térj el (konyhamérleg:) ). És ne keverj ki sokat.

Ahol vastagon van, nem szárad ki egy nap alatt.

2016. jún. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!