Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek megfizetik a...

Szerintetek megfizetik a villanyvezetékek cseréjét eladáskor?

Figyelt kérdés
Panel lakásunkon egy éven belül szeretnénk túladni. A vezetékek az eredetiek, gond még nem volt velük bár nyilván már korszerűtlen, ideje cserélni stb. Viszont így, hogy egy éven belül úgy is elköltözünk kissé úgy vagyunk vele, hogy nem biztos, hogy megérné ez nekünk, mivel ilyen 300+ ezeres árakra lehet számítani és ahogy nézzük a miénkez hasonló lakások árait, amik között van cserélt és nem cserélt vezetékes, a meghirdetett árakban kb. semmi különbséget nem jelent a dolog. Szerintetek lenne értelme bevállalni a felfordulást, meg ezt az árat, vagy ennyivel tényleg tuti nem fognak érte többet adni emiatt? Ahogy láttam a felújított konyha, fürdő és a cseréltnyílászárók + egyedi fűtésmérők dobják a legnagyobbat a lakások árán, ez meg nálunk már megvan.
2016. júl. 3. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az új lakó úgyis átalakításokat fog végezni az ő szájaíze szerint. Felesleges volna részedről egy külön efektetés.
2016. júl. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem lehet annyival többet kérni, mint amennyit a felújításra költötök. Vagyis kérni lehet, csak nem veszik meg ennyiért. Persze nyilván emel az értékén. De egy az egyben nem jön be a ráköltött pénz.
2016. júl. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet annyit vagy többet kérni a felújításért, ha te csinálod és profi minőségben, mivel ugye akkor van az anyagköltség, meg a szabadidőd és annyi.


Sok mester jön azzal, hogy de a szabadidőd is pénz, de az igazság az, hogy az emberek legnagyobb részének fix munkaideje van és akkor se tudna a barkácsolás helyett bemenni az irodába vasárnap pénzt keresni, ha akarna, úgyhogy nem életszerű az idejét pénzzé váltani. Mert ha pl. nem parkettáz vagy fest, akkor amíg valaki pénzért csinálja, addig ő max nézi a tv-t, nem csinál semmi értelmeset, de kiadott egy rakás pénzt... Mit tudom én, ha azt nézem, hogy mennyi pénzbe került egy csomag glett, két vödör festék, meg 40 m2 parketta akkor rögtön látszik, hogy annál amennyit erre költöttem, most jóval többel kérhetek többet a lakásomért, mintha meghagyom a régi festést meg nem szedem fel a büdös padlószőnyeget.


Villanyszerelés viszont más tészta, azt ha csak nem vagy villanyszerelő vagy túltengő önbizalommal rendelkező hobbi barkácsoló, akkor nem tudod megcsinálni, de megfizetni valakit rohadt sokba kerül így befektetésnek nem éri meg, csak akkor, ha maradnátok még és magatok miatt csinálnátok.

2016. júl. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnak érte annyival többet.
2016. júl. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme ezért szétverni a lakást - szerintem. Elvileg, de csak nagyon elvileg beépíthetnéd az árba, azaz adhatnád drágábban, de csak akkor ha több év múlva adnád el, legalább három. A tietek pedig, ahogy írod, fel van újítva annyira, hogy azért már nem fogsz tudni többet kérni, mert nem veszik meg, illetve talán ez túlzás, de sokallani fogják. A másik - mivel mi is ingatlancserén törjük a fejünket - én nem szeretem, ha oda van írva, hogy tavaly újították fel. Az ember első kérdése, hogy miért, ha úgyis tudták, hogy el akarják adni? Valami gond volt? Bennem gyanakvást kelt. Bár talán más ez egy villanyvezetéknél, de mondjuk mi házat nézünk, de egy panelnél, hát én nem csinálnám. Majd megcsinálja az új lakó, ha akarja, ne törődj vele. Jól láttad, szerintem is azok dobják fel az árakat, amiket felsoroltál.
2016. júl. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem érdemes rákölteni.

Ha még ott laksz pár évig, magad miatt érdemes megcsináltatni dolgokat, de eladás ráköltve csak veszteséges lehet a dolog.

2016. júl. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xswerdy ***** válasza:
100%
sajnos a nem látható felújításokat nem fizeti meg a piac.
2016. júl. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Még a látható felujitásokat sem fizeti meg mindig a piac.. Ha egy év múlva költözni akartok, nem érdemes ekkora beruházásba fogni.
2016. júl. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!