Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül az egyszárnyú...

Mennyibe kerül az egyszárnyú fal előtt futó beltéri tolóajtó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy másfél szobás panellakásba szeretnék a beltéri régi üveges ajtók helyett tolóajtókat beszereltetni. 2 db tolóajtóra lenne szükségem. Sajnos nincs sok pénzem rá, tudom hogy drágábbak, mint az egyszerű beltéri ajtók, de a helytakarékosság miatt kellene tolóajtó. Már sok weblapot megnéztem interneten, de nem értek semmit az árlistából, mert részletekben van feltüntetve, a görgőktől kezdve az összes tartozékával.. Ha valaki tudna egy körülbelüli árat mondani, hogy mire számíthatok, azt megköszönném.



#tolóajtó #beltéri tolóajtó
2016. aug. 19. 10:39
 1/2 anonim válasza:

látom jó régi a kérdésed. nem tom h még figyeled.

az obi-ban most láttam leértékelve egy iszonyú gyönyörű tolóajtót.

30-40 000ft-volt leértékelve. eredeti ára pedig 70 000ft körül.

ezek után nekem is kedvem letthozzá.

ha egy ajtókészítő áruház van a közeledben szívesen segít mindenben. még ingyenes felmérést is csinál.

pl: nálunk a yola ajtó-ablak

google-be beírod, hogy yola

vagy azt hogy a te városodban v közeledben mik vannak.

elmész és megkérded. nyugodtan mondhatod h neked ez túl drága.

DE!!!

én magam fogok csinálni olcsón egy ilyen ajtót.

nekem nem kell nagy was ist das tolóajtó.

a falba felűlről és alúlról beszögelek egy 3 m-es vagy 2 m-es falécet. ez 300-400ft csak.

lehet padlóléc is, de az drága.

szóval hosszú és vékony faléc.

ezekre obiban lévő műanyagfalburkolókat veszek. 1 csomag kb.3000ft 4-6 db van benne. obiban a neten nincs az h műanyagfalburkoló panelek, de vannak.

világosbarna, sötétbarna, világosszürke és sötétszürke és fehér, és fehér-szürke csíkos színekben kapható.

a falécekre tűzőgép segítségével rátűzdelem a paneleket egyesével, egymás mellé.

kész a falrész.

van a panelekhez különböző műanyag sín. ezekbe belecsúsztatják a panelrészeket.

ezeket feltűzdelem a panelfalra az ajtóketretnek megfelelően. ez a keret.

belecsúsztatok egy panellapot és kész is az ajtó, ami csúsztatható.

lehet rá kilincset tenni vagy ami még jobb egy lyukacskát fúrni, vagy kétoldalára szekrényfogót tenni.


És még ez semmi!

falban csúsztathatóssá is tehetem.

úgy,hogy eltolom az ajtót és még ráteszek panellapokat. vagyis nem falban, hanem panellapokban csúsztathatóvá teszem. mások nehéz és drága gipszkartonok közé teszik.

megjegyzés: ha az ajtónál van kapcsolód, akkor tetettesd át a fal másik oldalára, mert ha nem teszed akkor nekicsúsztatod a kapcsolónak.


ha nem csúszik eléggé az ajtód, akkor görgőket is lehet venni és rá lehet tenni az ajtó aljára a sínbe bele, hogy görgesse az ajtódat.

2018. júl. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a hasznos tanácsokat! :)

2018. júl. 31. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!