Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Létezik olyan anyag, ami...

Létezik olyan anyag, ami elektromos sugárzás ellen szigetel?

Figyelt kérdés

Van egy lakás, aminek közvetlen alatta van egy trafó. Okozhat ez a trafó bármilyen egészségügyi károsodást hosszútávon a lakásban élőknek?

Ha igen, akkor van olyan anyag, amit betehetek a padló alá és szigeteli a káros hatást? Ha nem is szünteti meg a bajt, e legalább csökkenti?



2016. aug. 29. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Előbb kérdezd meg hivatalosan (ajánlott levél), hogy átépítették-e az elektromágneses teret csökkentő elrendezéssé.

Ha netán megkérdeznék, hogy mire gondolsz, akkor írd azt, hogy amiről Varjú professzor tartott előadást a MEE 2007-es vándorgyűlésén. Bár ezt akár beírhatod a levélbe is.

Ha igen, akkor azért gyakorlatilag alig rosszabb a helyzet, mint amit a saját berendezéseid jelentenek.

Ha nem, akkor kérjél mérést, kérdezd meg, mikor építik át.

Tudom, hogy nem a kérdésre válaszoltam. :)


(most épp nem találom az említett előadást a neten, de nekem megvan)

2016. aug. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sokak szerint hosszú távon nem jó hatásai vannak, ma már az ilyen lakásokat sokszor nehéz eladni. elektroszmogja van, háztartási eszközökhöz képest hatalmas. Kaphatók festékek vagy árnyékolhatod megfelelő dróthálóval (faraday kalitka), amit le kell földelni.
2016. aug. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Milyen dróthálót érdemes venni erre a célra és hol lehet olyat kapni?

A fereday kalitkát ismerem, az tényleg működhet. Csak leföldelni lesz nehéz.

2016. aug. 29. 20:44
 4/7 anonim ***** válasza:

A műegyetemi tanár ezt írja:

A villamos erőtérrel szemben árnyékolással nagyon könnyű védekezni. Lényegében bármilyen vékony fém fóliaborítás teljes védelmet tud adni akkor, ha legalább egy ponton földelt. Ennek megfelelően villamos erőtérrel szembeni zavartűrésre nincs előírásokban megfogalmazott (szabványosított) követelmény.

A mágneses erőtér esetében a helyzet fordított, azaz hatásosan árnyékolni csak kis méretű, ferromágneses anyaggal teljesen tokozható készülékeket lehet. Kiterjedt térségek (irodák, lakások) árnyékolási lehetősége korlátozott és rendkívül drága, a hatásos árnyékolás elsősorban a zavarforrás oldalán, azaz a villamosenergia hálózat sínezésének vagy kábelezésének EMC szempontból is megfelelő tervezésével és létesítésével lehetséges.


Ami inkább árt, az a mágneses erőtér...

Nem véletlenül írtam, amit írtam.

2016. aug. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A legutóbbi hozzászólásból az következik, hogy semmit sem tehetek. Jól értem?
2016. aug. 29. 23:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem ugyanabban az olvasási malomban őrölünk. :D

Én például eddig szentül hittem, hogy az első hozzászólásomban megadtam a javaslatot, hogy mivel lehetne kezdeni - és, mint a másodikból kiderül, legnagyobbat nyerni.

2016. aug. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt ìrja, hogy fèm fólia borìtás ami földelt...

Faraday kalitka minèl kisebb lyukù a hálò ès minèl jobb vezető, annál jobban vèd. Egy leterìtett vas lemezben a mágneses tèr is könnyebben záródik, ìgy felette már nem vagy jòval kevesebb lesz. Földelès megoldhatò a lakás vèdővezetői hálózatához való kötèssel

2016. aug. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!