Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülne a konnektor...

Mennyibe kerülne a konnektor földelése?

Figyelt kérdés

Lehet nem a legjobb helyre írok, de nem találtam jobb témahelyet.

A problémám a következő, sajnos az elektronikai eszközeim nem működnek a legjobban a laskásban. Tettem fel már máshol is kérdést és ott azt a választ kaptam, hogy földelési hiba a konnektorban. Egy 90-95-ben épített panel házban lakok, hallottam "rémhíreket" hogy ezeket nem nagyon szeretik elvállani a villanyszerelők. Ha valaki ért hozzá vagy nem rég csináltatta meg , el tudná nekem mondani hogy kb mennyibe kerülne mindez?



2016. szept. 2. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért nem működnek a legjobban, és milyen eszközök?

Ebben az időszakban már bőven "földelt" aljzatokat kellett használni. Így néznek ki: [link] vagyis ha vannak azok a kis fém rugós érintkezők kívül akkor az van. Már csak a hálózatot kell megnézni, de ezt is meglehet; max kérj fel egy villanyszerelőt aki leellenőrzi neked, hogy tényleg bevan e kötve az aljzatokban is.


Ha nincsen, akkor az ára sokmindentől függ. Legalább annyi munka, mintha újra vezetékeznének,(lehet, hogy van benn cső és egyszerű, ha nincsen akkor piszok drága)még sacc árat is csak a helyszínen érdemes adni, és a szerelés pontosításával. De min 200 ezer és ettől fölfelé.

2016. szept. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 madmax67 válasza:
A háztartási elektromos berendezések 2 csoportra oszthatók.Pl.a TV,DVD,töltők stb. kettős szigetelésűek és nem igényelnek földelést.A másik csoportba általában a nagyobb teljesítményűek tartoznak...pl. földelést igényel a hűtő,mosógép.De ezek kiderülnek a gyári dugaljból is.A földelés csupán annyit jelent,hogy a készülék kizárja az áramütést az esetleges "testzárlat" esetén.Ez azt jelenti magyarul,hogy ha a fázis (240V) kikerül a készülék fémházára és pont egy csempézett fürdőszobában állsz mezítláb,akkor rajtad keresztül fog az áramkör záródni.Ez megrázó esemény lesz számodra,ha túléled.Félre a tréfát.A konnektorodban lévő 2 pöcök egy földelési hálózaton van,ami szó szerint a földben végződik.Kiépítéséről,már előttem szóltak.
2016. szept. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Különböző erőfeszítéssel és rondasági fokkal lehet orvosolni a problémát, mely megoldások nyilván különböznek árban.

A legegyszerűbb egy két és felest egy keskeny lapos csatornában elvinni addig az egy konnektorig. Ez egy lelkes párosnak kb másfél órás munka. Elosztótábla csere is kell, illetve alighanem kell, mert ehhez egy FI-relé felszerelése is jár. Újabb két óra. Anyagköltség egy tízes.

Még egyszerűbb, ha egy négyest falszögletbe hajtogat valaki, festés után fel sem fog tűnni. Bár ennél a megoldásnál alighanem egy falonkívüli csatlakozósáv is kell, mert a négyest benyomni egy dobozba, s bekötni egy mai aljzatba, az nehéz.

No, a teljességhez hozzátartozik, hogy ezen megoldásoknál a helyiség többi aljzatát is figyelembe kell venni, mert nem lehet egyszerre kézzel megérinteni a kétféle aljzatból üzemelő készülékeket. A legegyszerűbb az ilyenek megszüntetése.


Azt én elismerem, hogy a mesterek utálnak meglévő berendezésbe beleturkálni, mert nehéz annyit kérni, amennyiért ez megéri, aztán meg általában a kezében marad valami Rákosi-érából származó alkatrész, amitől mindig felmerül a kérdés, hogy mekkora javítás szabványos, hiszen otthagyni villany nélkül nem nagyon lehet - de abban a világban, amiben nem a szerelők diktálnak, abban ezek az alternatívák is élnének. :D

2016. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!