Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nagyon elrontottam? Ti mit...

Nagyon elrontottam? Ti mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Vettem új faajtókat a lakásomba és vettem hozzá fehér zománcfestéket is. Lecsiszoltam az ajtókat, letöröltem őket és aztán egyből a zománcfestéket kentem fel, utólag tudtam meg, hogy először kellett volna rá alapozót is használnom. Mit tanácsoltok? Hagyjam így vagy csiszoljam fel újra? Van rá esély, hogy így lepattog?

2016. dec. 5. 09:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Mi volt olcsóbb? Ez plusz kiadás volt, hogy még lefestetted a már eleve lefestett ajtót. Azt meg már leírták, hogy a nem lefestett részei nem véletlenül voltak nem lefestve.

Tök jó volt úgy, ahogy volt.

2016. dec. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek, de én ide segítségért jöttem, mert gondoltam erre való az oldal. Ehhez képest már ketten írták meg a véleményüket azzal kapcsolatban, hogy néz ki az ajtó, pedig nem ez volt a kérdés. Egyikük elárulta még ráadásul büszkén, hogy igénytelenül néz ki otthon az ajtaja, mert lusta volt lefesteni, egy ember meg nem képes szöveget értelmezni, mert leírtam hogy olcsóbb volt, mire ő erre leírta, hogy nem volt az, mert ő jobban tudja.


Régen még értelmes, emberi válaszokat lehetett itt kapni. Ma már teljesen elburjánzottak itt a sötét, rosszindulatú emberek, mint egy pár válaszoló. A lehető legrosszabb fajták.

2016. dec. 5. 13:37
 13/16 anonim ***** válasza:

A linkeden ott van, hogy "alapmázolt". Magyarul, a kiválasztott színű festéket erre kellett volna rákenni.


Igen, az alapozás arra való, hogy nehezebben pattogzik le a festék az idők folyamán, meg kevesebb réteg festékkel is egyenletes lesz a felület. Ha már megcsináltad, és meg vagy elégedve vele, akkor hagyd így, ameddig még jól néz ki. Aztán ha már pattogzik vagy szürkül, akkor csiszold le fáig, alapozd le ugyanolyanra, mint mikor megvetted, és végül mehet rá a fedőfesték.

2016. dec. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így tettem, most megnyugtatott! :)
2016. dec. 5. 16:39
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez a fajta ajtó arra való, hogy lefessék, aki nem teszi, annak igénytelen lesz tőle a lakása. Az alapmázolás sztem nem kell magyarázni. Alap... ezért is mehet rá köz etlenül a zománc. Nem lesz vele semmi bajod,nem fog felpattogni, szép lesz nagyon sokáig. Esetleg a natúr fa részeit (tok,falcok) csiszold át újra,de csak finoman, nem kell a festéket lecsiszolni (natúr fa lévén a zománctól kiszőrösödhetett) és kend meg mégegyszer, hogy egységes legyen az ajtó lappal, mert gyanítom ott nem takart úgy a festék, mint az ajtó lapon. Ha mégis,és nem is szőrösödott ki akkor nem kell :-) A rosszindulatú emberekkel meg ne foglalkozz, nem érnek ők annyit :-)
2016. dec. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kedves és értelmes választ! :)
2016. dec. 6. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!