Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízaknába milyen szigetelést...

Vízaknába milyen szigetelést érdemes rakni házilag, ami kéznél van és olcsó?

Figyelt kérdés

2016. dec. 9. 10:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Fagyás ellen gondolom, ha már 1 vagy bő egy méternél van nem fagy el feltéve ha van aknatető. És azért nem fagy el mert a belső vízhasználat miatt mozgásba van legtöbbször. Tehetsz oda bele bármit, paplant, szalmát stb
2016. dec. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Vízaknába nem szoktak szigetelést tenni. Ha nagy a hideg és alacsony az akna (0,5m) takard le valamivel.
2016. dec. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Vízóra fagyvédelem a kérdés?

Ha igen 2 tábla 5cm-s hungarocell. Akár bele, akár kivülről rá. Ezzel a -30-at is kibirja. De normál üzemben nem fagy el ahogy már írták. De azért én is tettem bele, ha már úgyis van itthon.

2016. dec. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

száraz lomb zsákba és úgy betömni

vagy csak simán a tetejére pár réteg karton vagy lomb

2016. dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Koszonom. Nekem is az jutott az eszembe h avart teszek kukazsakba es azt teszem ra
2016. dec. 9. 17:06
 6/13 anonim ***** válasza:

Én az ősszel megmetszett tuják levágott nagyobb ágait (>50cm) hajigáltam bele egymás hegyére-hátára, míg félig nem lett, és tökéletesen bevált. Bár nekem majd másfél méter mélyen van az akna alja, 1,20 körül maga a vízóra, szóval lehet hogy enélkül is áttelelt volna gond nélkül. De mikor az időjárásjelentés azt írta, hogy -15 alá is mehet a kinti hőmérséklet, gondoltam nem bízom a véletlenre.

Konkrétan bármit beledobálhatsz, akár használt gumicsizmákat meg hányaveti módon összegöngyölt fóliát is, tökéletes lesz. Az avarral töltött zsákok is perfekt jók, csak ki ne szaggassa őket a vízóra, mert elég szar aztán tavasszal két zsáknyi avart kioperálni a vízaknából.

2016. dec. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Dobsz a csőre pár darab rongyot, bőven elég az is.
2016. dec. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Radobtam nehany huszezrest! Azokkal csak kibirja tavaszig!
2016. dec. 10. 04:45
 9/13 anonim ***** válasza:

Csak megnyugtatásképpen:

Van egy örökölt falusi házunk az Alföldön, 2 vízóraaknával, amik úgy 1,30 körüliek. Mindkettőn egy egyszerű bordáslemez fedél van, minden egyéb védelem nélkül. Még soha nem volt elfagyás.

Telente gyakran 2 hétig sincs megnyitva a víz.

2016. dec. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 K...László ***** válasza:
Erre szeretnék én is választ kapni! Tavaly cseréltek vízórát. A típus, amit 30 éve használtak oda, azzal semmi gond nem volt. Ha bepárásodott az üvege a hidegben, egy kis ablaktörlővel le lehetett a belső felét is törölni. Most olyat raktak fel, amin ez már nincs, és novembertől márciusig a párától nem lehet leolvasni. 2x írtunk ez ügyben, és egyszer ingyen, egyszer pénzért kicserélték megint az órát - ugyanolyanra, és ugyanúgy nem lehet leolvasni, ahogy bejött a hideg. A vízóra leolvasó üveghangon pörögve kiabált 60 éves anyámmal, hogy feljelent, és ekkora meg akkora büntetést fogunk kapni, mert nem szigetelt a vízaknánk, és emiatt akadályoztatva van a munkájában. Állítólag van szabványos, vízművek által kiépített szigetelt akna, és csak abban lehetne a mérőt elhelyezni, és 150 ezer forint legalább. Ezt a röviditalszagú leolvasótól kell megtudni? Vajon tényleg így van, vagy csak nem ivott aznap eleget?
2016. dec. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!