Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy lehet a régi érméket...

Hogy lehet a régi érméket tisztítani?

Figyelt kérdés
A régi érmék alatt általában 70-es, 80-as évekbeli forintokra és fillérekre gondolok. Némelyik érmére sok kosz rakódott az évek alatt ezért nem olyan válaszokat várok, hogy "áztassam be ecetbe 24 órára" meg, hogy "mossam meg szappanos vízben" mert ezek nem váltak be.

2017. jan. 23. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ultrahangos berendezéssel "megszónikázom". Ha rezet tartalmaz a pénz, akkor a tisztító folyadékba egy csepp ammónia oldatot is teszek.


[link]

[link]

2017. jan. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az ultrahangos tisztításra már én is gondoltam korábban, de néhány érme miatt nem szeretnék venni egy kb 30000 forintos berendezést. Gondoltam biztos van valami folyadék keverék vagy valami trükk amivel gyorsan meg lehet tisztítani a pénzt. Mármint vannak erős tisztítószerek itthon is persze, de nem akarom, hogy véletlenül a fémet is megmarja és kárt tegyen a pénzben, viszont lehet, hogy ezt az ammóniás dolgot ki fogom próbálni.
2017. jan. 23. 14:53
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem 30000 Ft, csak mondtam egy számot, de a lényeg, hogy nem olcsó.
2017. jan. 23. 14:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Szidol az, amit keresel, nem tudom, gyártják-e még. Anyám azzal dörgölte csillogóra a gyertyatartóit meg a küszöbön a rézpántokat.
2017. jan. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!