Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Konvektor csere! Megéri?

Konvektor csere! Megéri?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott 3 db, kb. 30 éves, 5.5 kW-s konvektor a lakásunkban, amit szeretnék lecserélni újakra. Mivel 2 db konvektor két 10 m2-es félszobában van, ezért oda mindenképpen elegendő lenne két 3.3 kW-os konvektor, a nagyobb, 30 m2-es szoba + konyhába pedig maradna az 5.5 kW-os készülék.


A kérdéseim a következőek lennének:

- A teljesítmény csökkenéstől várhatok-e fogyasztás csökkenést is? (5.5 kW -> 3.3 kW)

- A régi, lemez konvektoraink elég hangosak, ezért mindenképpen szeretnék csendes, szinte hangtalan konvektorokat. Tudnátok ilyet ajánlani?

- A nagy szobába látványkonvektorra is gondoltam. Szerintetek megéri ilyenre cserélni a régit? Van olyan csendes és gazdaságos, mint a hagyományos készülékek?


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. febr. 14. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

fég zeusz látványkonvektor volt nekünk a nappaliba, az árakat elnézve én nem adtam volna érte közel 130000ft-ot , nekem pont olyan konvektor volt mint bármelyik másik a házba...(mondjuk 1,5 hónapig használtuk aztán kijött a tavasz és csináltatva lett a központi fűtés)

Mondjuk én a te helyedbe a sok konvektor helyett egy konvektorkályhán agyalnák (elég csak bedobni az egyik konvektor helyére és oké ez nem olcsó megoldás,de összességébe szerintem gazdaságosabb és jobb mint egy rahedli konvektor.)

2017. febr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elmondod előző, hogy hogy néz ki ez a konvektorkályha, és hogy mire jó? Rákerestem, de nem néz ki máshogy, mint egy sima konvektor.
2017. febr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

bocsánat :D pontosabban kazán és nem kályha.

[link]

2017. febr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A parapettes kazánnak is vannak előnyei,hátrányai .

Ha ezt veszed,ki kell épiteni a központi fűtést,radiátorokat is kell venni .Ha meghíbásodna sehol sincs fűtés .

Előnye a könnyű felszerelhetőség .A ma gyártott konvektorok csendesek,korszerűbbek .

2017. febr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Köszi így már érthető, jó kis dolog ez, egyszer majd nekem is szükségem lesz rá :)
2017. febr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy 6,5 kW-os van egyedüli fűtésként egy garzonban. Mikor ide jöttem, egy 5 kW-os ezer éves volt, az nem fűtötte ki a lakást, ronda rozsdás volt, szóval gyorsan kicseréltem nagyobbra, szebbre. Mindenképp érdemes cserélni, gazdaságosabb, biztonságosabb az új és mégse egy retro dizájn... Én is gondolkoztam olyan látvány konvektorban, de úgy döntöttem, nem éri meg az árát.
2017. febr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem ártana tudni, meddig maradtok abban a lakásban, mert nagymértékben az fogja eldönteni, hogy milyen összegű korszerűsítésbe vágj bele. Nem vagyok híve a gázfűtésnek, de ha már gáz, akkor Mika kazán. Kérdés, megtérül-e?
2017. febr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok hozzátenni, hogy mi Fég zeust tettünk a nappaliba és elég pofás, nem nagyon kattog. Jófogáson vettük, nem volt olyan vészes az ára.
2017. febr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6-os neked most milyened van? Tudsz róla mutatni képet? Mekkora a lakás, vagy házad? Körbe vagy fűtve? Ez is számíthat.
2017. febr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A Mika kazán nem jöhet szóba, mivel egy kazánnal nem tudnám megoldani a fűtést (tavaly volt felújítás, akkor beszéltem róla a gázszerelővel, de ő is azt mondta, hogy nem lenne gazdaságos a kivitelezése). Tehát marad a fenti három kérdés :) Előre is köszi a további válaszokat!
2017. febr. 15. 06:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!