Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Konvektor csere! Megéri?

Konvektor csere! Megéri?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott 3 db, kb. 30 éves, 5.5 kW-s konvektor a lakásunkban, amit szeretnék lecserélni újakra. Mivel 2 db konvektor két 10 m2-es félszobában van, ezért oda mindenképpen elegendő lenne két 3.3 kW-os konvektor, a nagyobb, 30 m2-es szoba + konyhába pedig maradna az 5.5 kW-os készülék.


A kérdéseim a következőek lennének:

- A teljesítmény csökkenéstől várhatok-e fogyasztás csökkenést is? (5.5 kW -> 3.3 kW)

- A régi, lemez konvektoraink elég hangosak, ezért mindenképpen szeretnék csendes, szinte hangtalan konvektorokat. Tudnátok ilyet ajánlani?

- A nagy szobába látványkonvektorra is gondoltam. Szerintetek megéri ilyenre cserélni a régit? Van olyan csendes és gazdaságos, mint a hagyományos készülékek?


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. febr. 14. 13:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, FÉG lemez konvektorom van, de ahogy néztem ilyen nagy teljesítményű most már nincs is, gondolom az új előírások szerint nem tudják megoldani. 40 m2, közbenső lakás, de régi függőfolyosós, nem szigetelt. A konyha kicsit hideg, ott a nagy hidegekben elektromosan rá szoktam segíteni.


A konvektor azért pattog, mert valahol feszül az anyag, sokszor elég kicsit megmozgatni, vagy a csavarokon lazítani.

2017. febr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!