Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kismegszakítóktól induló 4...

Kismegszakítóktól induló 4 áramkörből csak 3 nullás vezeték érkezik vissza a kismegszakítóig, mert két nullás szál egyesítve van a lakásban (nem én csináltam). Mi ennek a kockázata?

Figyelt kérdés
Mennyire kell ezt felszámolni? 80nm-es lakás, mosógép, lámpák, és üres konnektorok vannak az adott szakaszon, amikbe egy vízforraló, főzőlap, porszívó kerülhet esetileg, mint nagy fogyasztó.

2017. ápr. 2. 12:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%
Jön a szaki, lekapcsolja a (egyik) kismegszakítót, elvágja a fázist és a nullát, megnézi, van-e bennük delej, nincsen, elkezd dolgozni rajtuk, ekkor jön a feleséged, a másik kismegszakítóról lógó aljzatba bedugja a hajsütővasat, ekkor a szakit jól megrázza a nullavezetőnek a készülékek felől érkező vége. Ha túlélte, és jó darab magyar ember, akkor nagyon megver téged, ha alacsony cingár, akkor dühében feljelent. :)
2017. ápr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%
A "nullás vezetéknek" nem kell kötelezően visszamenni a kismegszakítóhoz, bárhol közösíthetők.
2017. ápr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
27%

A kis megszakítókhoz csak a fázis lehet bekötni.Ezt lehet aztán megszakitani,ezt nevezik a lakáson belüli szakaszos áram talanításnak .A 0 egy kötésben egyesitve vannak .

Még a földeléses konnektorok ezen kötései is ide vannak kötve.

Itt szokták azt alkazmani,hogy ne huzzan ki vezetéket,már a konnektorban összekötik .

2017. ápr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%

Ti ketten adjátok vissza a papírt, ha véletlenül valaki adott nektek.

Aki nincs tisztában az áramkör fogalmával, stb, az ne adjon tanácsokat.

2017. ápr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
27%

Sztrogoff nevű felhasználónak:


Te pedig, -nagyképűséged ellenére- próbálj a nullával egyesített földelőhálózatra emlékezni!

2017. ápr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%
A kockázata az amit a Sztrogoff mondott. A nullán keresztül áramütés veszélye állhat fent a jelzett speciális esetben. Gyakorló villanyszerelő éppen ezért amennyiben nem áramtalanít teljesen, akkor úgy szerel, mintha feszültség alatt lenne a berendezés. A nullák közösítése különben nem szabálytalan, általánosan bevett szokás. Akit legalább nem baxot meg legalább tízszer így áram, az nem is villanyszerelő. Ilyenkor szerencse a szerencsétlenségben az, hogy nem a teljes 230V megy át az emberen, mert a fogyasztón az ellenállástól függően jelentős feszültség esik. Létezik olyan kismegszakító ami kétsarkú, vagy direkt null-bontós. Ezekkel főleg nedves-vizes helyeken üzemelő fogyasztókat védenek, mert ott gyakran előfordulhat föld-nulla zárlat, szivárgás és ezért ÉV relé leoldás. Ha csak a fázist szakítanánk meg, akkor még az ÉV relé leoldana. Különben itt rendszeresen osztják az észt azok, akiknek a villanyász tudása kimerül egy izzókörte becsavarásában, vagy egy dugvilla kicserélésében. https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..
2017. ápr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
41%
Amennyiben a nullával egyesítjük a földhálózatot akkor semmilyen érintésvédelem nem fog működni, ráadásul a földelésen is fog üzemszerűen áram folyni, ami teljesen szabálytalan. Valószínű rosszul értelmezed azt, hogy a nulla-föld össze van kötve, és közös potenciálra van hozva az EPH-ban. Az EPH a villanyóránál van, mielőtt még bármilyen fogyasztó rá lenne kötve a rendszerre. Az EPH-tól viszont már a földelésnek semmi köze nem lehet a nullához, attól teljesen elkülönülten kell szerelni a kettőt. Fogyasztás nélkül megtévesztő lehet hogy a nulla és a föld között nincs feszültség, de abban a pillanatban ha bekapcsolsz egy fogyasztót a nullán lesz feszültség, és áram is ugyan annyi fog rajta folyni, mint a fázison.
2017. ápr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
A nullával egyesített földelő hálózat létező dolog (nulla ezért marad nulla) a maga megfelelő előírásaival. Bár ma már talán nem pont így hívják, mióta én is tanultam sokat és folyamatosan változik a szabvány. De ez nem a jelen kérdéshez tartozik.
2017. ápr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igen, az előszobai alternatív kapcsoló miatt valószínűleg nem fért már el ugyanabban a csőben egy újabb nulla a kimenő 2 fázis, alternatív kapcsoló és a nulla mellett, és azon a szakaszon egyesítették. Az a fura, hogy a kismegszakítóhoz befut egy negyedik nulla is, de nincs semmi funkciója. Gondolom elkezdte valaki befűzögetni, aztán rájött, hogy esélytelen, és inkább legyen vilűgítás az előszobában. Az áramütés dolgot értem. Monduk ha firelé van, akkor nem is tudja olyan nagyon megcsapni az áldott villanyszerelőt, de persze nem erre utazok, nem én kötöttem így be a nullát.
2017. ápr. 3. 01:17
 10/20 A kérdező kommentje:
3-as hozzászóló: Nagyon necces amit mondasz. A konnektorban egyesítik a nullát a földel? Hát ez tényleg életveszélyes amit írsz. Nem beszélve arró, hogy az életvédelmi relé azonnal leoldana ugye, és nem lehetne használni az áramkört. Tényleg azt nem tudom hogy ez butaságból írod, vagy ezzel szórakozol. A földelés egy védelmi vonal, ami csak rosszul működő eszközöknél kerülhet feszültség alá.
2017. ápr. 3. 01:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!