Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vakoló habarcs készítése, hogyan?

Vakoló habarcs készítése, hogyan?

Figyelt kérdés

A régi vakolatott levertem, és a tégla falat szeretném bevakolni.

Sárgahomok (szitált) mészhidrát (por) és cement.

Milyen arányban kell keverni.

Én úgy emlkszem,hogy: 6lapát homok, 2 lapát mész, fél lapát cement.


2017. máj. 14. 21:11
 1/5 Dominik_2003_ válasza:
0%
Bocsi de vakoló habarcsot vízből meg a porból kell csinálni. :D
2017. máj. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valahogy ilyen az arány ,de miért nem veszel készet,amihez csak víz kell .
2017. máj. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mert már minden megvan hozzá, már csak a pontos arány kéne.

Meg így negyedéből kijön, anyagilag.

2017. máj. 14. 22:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazából ahány terület annyi féle szokás. Például valahol egyáltalán nem is használnak hozzá cementet.


A legfontosabb a mészhidrát nem ugyan az mint az oltott méz. Kicsit rosszabb vele dolgozni mint az oltott mésszel mivel nem tapad annyira. Keverésnél figyelj oda, hogy kicsivel több kell belőle mint az oltott mészből és tovább is kell keverni, hogy rendesen eloldódjon.


Én így tanultam:

Először be kell fröcskölni úgynevezett gúz réteg, ennek a keverési aránya 10 egység homok, 1 egység mész és 3 egység cement.

Ezt követi az alap vakolat , ami 10 egység homokból, 3 egység mészből és 2 egység cementből áll.

Az utolsó réteg pedig a simító vakolat amihez 5 egység homok, 6 egység dunai homok ( ha nincs dunai homok akkor sárga homokból összesen 10 egység kell., 3 egység mész és 2 egység cement.

Ezt keverés után apró szemű rostán át kell engedni és hígabbra kell csinálni mint az alap vakolatot, de sűrűbbre mint a gúz réteget.


A simító réteghez jobb lenne ha csak dunai homokot használnál mivel az apróbb hibák nem látszódnak annyira szabad szemmel.


Ha nagy felületet szeretnél vakolni akkor lehet kapni vezető sínt, amiket síkba és függőlegesben felragasztasz

és így a kellő közötti részt csak le kel lécezned. És így nem kell neked vezetősávokat csinálgatnod, hanem csak felragasztod és beállítod.

2017. máj. 15. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sikerült?
2022. szept. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!