Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen költségekkel kell...

Milyen költségekkel kell számolni egy 53 nm-es lakás villamos/áram vezeték felújításánál?

Figyelt kérdés
Elvileg 20 éve minimum nem voltak ellenőrizve a vezetékek, ha beköltözünk elsők között csináltatnánk meg. Semmi extra igényünk nincs, csak lámpák, kapcsolók, konnektorok, ahogy lenni szoktak. Mire számíthatunk?
2017. jún. 21. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem kell vésni, hanem a régi vezeték marad a falban, az újat pedig kábelcsatornában húzzák, akkor kb. 200e (bp.-i ár), ha vésni kell, akkor pedig 500e. Ha vidéken laksz, akkor lényegesen olcsóbban meg tudod úszni.
2017. jún. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem konkrétan van két komplett árajánlatom egy 48 nm-es 1,5 szoba, konyha, fürdő, wc, kamra, előszoba helyiségekből álló budapesti lakásra. Vésni kellett volna a falakat és a mennyezeti vezetékek cseréjét is kértem (ezt ugyanis külön kérni kell, mert úgy vannak vele, hogy a mennyezeti lámpák még kevesebbet is fogyasztanak ma, mint korábban, úgyhogy nincs szükség áthuzalozásra, ezzel szemben esetünkben alu vezetékek voltak még a falban, ami már porladt, tört, kockázatos volt már rá egy új lámpát felszerelni).

Az egyik árajánlat 304.000, a másik 335.000 Ft volt. Mindkét esetben az anyagár kb. 85.000 Ft, a többi a munkadíj, vagyis ezen spórolhatsz, ha vidéki a lakás, az anyagon nem igazán, meg nem is érdemes. ;) A vésést majd vakolást ők vállalták volna, de a festést utána már nem.

2017. jún. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor neked lényegesen olcsóbb árajánlotkat sikerült összeszedned, a barátnőmék tavaly kértek árajánlokat, mind ilyen összegű volt, nem is csináltatták meg.
2017. jún. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2. Nézd meg,h ogy nem 304 000,-Ft+ÁFA az ajánlat! Sokan ezzel "trükköznek", hogy magánszemélynek is ÁFA mentes ajánlatot adnak ki, és utána jön a meglepetés, hogy +ÁFA...
2017. jún. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) igazából van villanyszerelő ismerősöm, aki megcsinálná, csak nem akartam megsérteni, hogy esetleg túl keveset ajánlok neki, mivel elképzelésem volt, hogy mennyit kérhetnek. De így már van alapom :)
2017. jún. 22. 22:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, az úgy látom kimaradt (#2), hogy ezek jó két éves árak, viszont megtaláltam a 3. ajánlatot, ami 316.000 Ft és ebben 76.000 az anyag és mindháromnál egyértelműen kiderül a tételes felsorolásból, hogy ezek bruttó árak.
2017. jún. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!