Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A villanyszerelés során a...

A villanyszerelés során a sima blankolás és vezeték összetekerése biztonságos?

Figyelt kérdés
Sok rosszat hallottam az ún. csokival (csatlkozó) való toldásról... Tán eloxidálódhat és kigyulladhat.

2017. jún. 26. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A régi időkben, amikor még nem volt WAGO és társai, akkor az ment. A szabályos sodrás úgy nézett ki, hogy 3-4 cm hosszan a lecsupaszított ereket fogóval szorosan összetekerték, majd egyszer visszahajtották, majd szigszalaggal betekerték. Szoktam találkozni vele amikor rá kell kötni egy régi dobozban, párat szét is szedtem, de korróziónak, rossz érintkezésnek nyomát nemegyszer sem láttam. Mivel az erek ilyenkor annyira meggyűrődnek, hogy már szívás utána szerelni vele, általában nyissz, és jöhet a WAGO.
2017. jún. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Régen csak így csinálták plusz szigszalag. Ma is így van sok helyen és semmi gond
2017. jún. 27. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Meg a kupolfix... ahwww..
2017. jún. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Én csak rézzel szerelek, sodrás+forrsztás! Örök élet!
2017. jún. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az összetekerést már 50 éve is tiltották*, de nem nagyon volt normális alternatíva, mindenki tekert. Nálam kb. 30 éves sodrott kötések vannak, most egy részükhöz hozzányúltam, semmi bajuk (mint vezetékkötés), de emlékeimhez képest jelentősen felkeményedtek. Lehet, hogy már a tekeréstől. Lehet, hogy ettől maradtak jók vezetékkötésnek. Lehet, hogy a mai vezetőanyagok mások. A hozzányúlást már én is wagoztam.


*régebbi előírást nem láttam, van, aki azt mondja, mindig is tilos volt - a tiltás pontosan úgy szólt, hogy ideiglenes berendezésben lehet sodrott kötés

2017. jún. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4. válaszoló: A forrasztott kötés erősáramú technikában ma már kifejezetten tilos. És mivel a villanyszerelés ide esik forrasztani tilos.


Forrasztott kötés csak és kizárólag elektronikák esetén megengedett, ahol sem az üzemi sem a várható zárlati áram nem nagy (értsd néhány amper). /mielőtt valaki azt mondja, hogy egy nyomtatott áramkörbe is csak forrasztani lehet olvassa el a kérdést, mert az nem erre vonatkozik/.

2017. jún. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

No! Ez azért még mindig nem így van.

Annyi van szabványban, hogy kerülendő a forrasztott kötés, és ha mégis alkalmazzák, akkor a a kötés dizájnolásánál a hidegfolyást, a viselkedését mechanikai feszültség (nyomás, vibráció, bármi) hatására és a hőmérsékletemelkedést zárlatnál figyelembe kell venni.

5 perce néztem, még mindig csak ez volt benne.

2017. jún. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szóval akkor vessem el a kábelek összetekerését vagy éppen ajánlott eljárás?

2017. jún. 28. 21:12
 9/10 anonim ***** válasza:

a vezeték átmérőjének tizenötszörösét kell(ett) blankolni.

sorkapocs és ssorkapocs közt meg óriási külömbségek vannak, a mai napig is alkalmazzàk, ipari területen is.


manapsàg az épületvillamosságban leginkàbb rugalmas szorítàsú kötőelemeket hasznàlunk.

2017. júl. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Legalább forraszd össze de aludt meg rezet ne sodorj össze! Amúgy ez függ a terheléstől is
2017. aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!