Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy éve ajándékozás során...

Egy éve ajándékozás során kaptam egy lakást! Nem rég értékesítettem és a befolyt összeget teljes egészében a jelenlegi lakásom hitel végtörlesztésére fordítottam! Ebben a formában az eladott lakás árából kell adót fizetnem?

Figyelt kérdés
2016. dec. 2. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Mièrt ne kellene. Eladtad,neked az bevétel. Hogy mire forditottad, az nem igazan erdekel senkit.
2016. dec. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha keletkezett belőle adóköteles jövedelem (adózatlan haszon), akkor van adófizetési kötelezettség is.


Az, hogy ezt a hasznot Te mire fordítottad, nem befolyásoló tényező.

2016. dec. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
jó jó! miért nem felel meg lakás vásárlásnak, lakásfelújításnak? azok leírhatóak! gyakorlatilag lakást vásároltam, még ha hitelre is! azt vég törlesztettem belőle!
2016. dec. 5. 07:03
 4/9 anonim ***** válasza:

... mert nem ad rá lehetőséget a törvény...


Csak azért.

2016. dec. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az idevonatkozó törvény pontos szövegét megismerhetem? link, vagy valami egyéb kellene...
2016. dec. 7. 07:10
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


SZJA törvény XI. fejezet 59. §-tól...

2016. dec. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, át tanulmányozom. megkeresem a kiskaput, vagy szerzek egy jó könyvelőt! :D
2016. dec. 9. 06:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha találtál kiskaput, szólj, mert ezen még egy jó könyvelő sem tud segíteni. :D
2016. dec. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kettő könyvelővel is beszéltem. Azt a felvilágosítást adták, hogy mivel az ajándékozási szerződésben konkrét összeg szerepel, és az ingatlan eladási ára alacsonyabb az az ajándékozási értéknél, így nem kell adót fizetnem utána!
2017. máj. 15. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!