Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felázik a téglafal, mit lehet...

Felázik a téglafal, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Teraszon van egy téglafal, ami sajnos nem lett megfelelően leszigetelve, így felázik és lehullik a festék róla.

Le szerettük volna bontani a falat és újrarakni, de ezt a szomszéd nem engedi. Lehetséges, hogy az ő oldalán nem ázik fel? Milyen egyéb megoldás jöhet szóba, hatásos lehet-e?



2017. júl. 19. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi köze a szomszédodnak a te teraszodhoz.Az én teraszomtól 100 méterre lakik a szomszédom.
2017. júl. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, ez egy sorház. Kettőnk terasza között van a "közös" fal.
2017. júl. 19. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Van az a szigetelési módszer, hogy a falat vízszintesen elfűrészelik két sor tégla között, és vízzáró acéllemezeket vernek be közéjük. De most hirtelen nem tudom magam elé képzelni: ha a fal mindkét oldalán terasz van, akkor honnan (miből) jön fel a víz? Ha nem engedi a szomszéd, akkor egy ügyvédet megkérdeznék: az állagmegóvó beavatkozásokat szerintem tűrni köteles.
2017. júl. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Utolsó:

A kőműves, akivel beszéltünk, azt mondta, hogy bontás nélkül is meg lehet ezt oldani. Valószínű arra gondol, amit leírtál.

De várok még véleményeket, hogy ki mit tenne ebben a helyzetben.

2017. júl. 19. 21:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Kőművesekkel vigyázz, mert nem értenek a szigetelés/páratechnikához és sokszor több bajt csinálnak mint hasznot. Először javító pórusos vakolat gletteljen, aztán mehet rá a lábazati színvakolat (ha lehet szilikonos). Ha ez nem működik, jöhet amit a 3-as írt. Ha az sem akkor jöhet a tömbinjektálás.

De lehet egyszerűbb elbontani a teraszt a fenébe és megfelelő rétegrenddel egy újat építeni.

2017. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!