Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízszerelő véleménye érdekelne...

Vízszerelő véleménye érdekelne, hogy a csap csöpögése megáll-e a vízkőtől?

Figyelt kérdés
Testvéremnél mosogató fali csaptelep csere után csepegett a csapja a z idom előtt. Egy idő után megunta és úgyhagyta. Kb 1 hónap után teljesen megállt a csepegés, szerinte a vízkő eltömítette. Nálam szintén öreg rozsdás csap volt, kb. 30 éves. Az új csapot az OBI-ba vettem Zoé egykarú csap, 5400 Ft volt. Házilag berakom kicsit ferdén de jó. Rá két napra a meleg víznél csöpög. Meghúzom jó erősen,és a csap szó szerint kettétört!!! Jó új csap megint most egy Praktikerest vettem 8400 Ft volt Sanimix márkájú egykarú csap. Gondoltam ezt most szakember szerelje be. Szaki kijött berakta, semmi extra. Durván 5 hónapig használtuk mikor az alján láttunk egy vízcseppet. Letörlöm reggel, délutánra visszajön. Furcsa volt. Mosogatok és látom hogy a csap fém ívén tűhegynyi lyukon spriccol ki a víz. Mosogatok tovább utána 2 majd 3-4-5-6-7 pici lyukon spriccel ki a víz. Gyorsan elzártam, plusz a melegvíz elzáróját. Este az egykarú nyitónál szivárog a a hidegvíz. A hidegvíz elzárója rossz azt nem tudtam elzárni! Sürgős lett a csapcsere újból. Közben mindenfélét olvasok hogy a túl melegre fűt a cirkó, vagy túl nagy nyomás is szétvágja a csapot. Cirkónál 55 fokról leveszem 45 fokra. Házban utánakérdeztem nem-e rossz másnál is a csap. Mindenkinél jó, sőt nálunk a fürdőben is jó, így a nagy nyomást kizártam. Másnap jön az új szaki 17.000 ft-os Mofém egykarú csapot hoz, mondja hogy 5 év garancia van rá, az a tuti. Berakja elmegy. Rá egy órára nézem a melegvíznél vízcsepp, a hidegnél nedvesedik mindkettő a z idomnál a csap és a z idom között, nem a falnál. Szakit hívom, mondja biztos gyengén húzta meg. Másnap nem vagyok otthon a párom mondja 5 percet volt ott mindkét oldalt sokat húzok. Ez reggel volt, délben szól a párom hogy a hideg víznél mintha nyirkos lenne és kb 3 óra alatt egy csepp víz kijött, a melegnél csak nedves. Hazaérek este a melegnél már semmi, megjavult. Hidegnél két csepp víz, én kb a plafonon megint hogy ilyen nem létezik!!! Nézem mennyit húzott, mindkét oldalt 1-2 mm ha maradt nagyon nem lehetne már húzni rajta. Persze az is bennem van, mi van ha megint túlhúzom és eltörik!!! Most így állunk a szakit nem rángattam harmadjára is vissza. Vajon mi lehet a baj nálunk? Megszűnik egyszer a szivárgás, mint a tesómnál ha bevízkövesedik? Rángassam újra ide a szakit, úgyis hogy már nem lehet rajta húzni? Tanácstalan vagyok!

2017. szept. 14. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Hívd vissza a szakit, hogy csinálja meg normálisan.


A vízkőtől nem fog megjavulni, nem is értem ezt hogy gondoltad.


Ezek az olcsó obis meg praktikeres csapok használhatatlan kínai szarok, nem szabad olyanokat venni, mert hosszú távon csak drágább lesz.

2017. szept. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy normálisat azzal nem lesz gond.

Bár nekem még az olcsó csapokkal sem történt ilyen amiket írsz.

2017. szept. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a vízvezeték túl öreg, repedt, stb. A másik, hogy egy használható csap ára 20-30 ezer Ft, ezek az olcsó gagyik javarészt eleve gyári hibásak, ha pedig nem, akkor sem bírják egy-két évnél tovább. Ezt gondold át.
2017. szept. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálam is ilyesmi sorrend volt. Én először Sanimixet vettem 8500ft(egy semmirevaló f0s) csöpögött. Másodjára Kudi 13800ft, fél évet bírt. Harmadjára Mofém, na az fenn van 7éve és semmi! Nem lehet hogy az a baj, hogy a csapcseréknél a bekötő nyomásálló vízcsövet nem cseréltétek csak a csapokat?
2017. szept. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez a csap már nem gagyi, a Mofém csapok már münőségiek rendesen. 5 év gyártói garancia nem véletlen szerintem! Igazából a szakit kéne visszarendelni, de ő mit tudna csinálni? Max újra húzz rajta, de mivel max 1 mm tud, nem hiszem hogy az a baj. Közben félő hogy túlhúzza! Arra gondoltam mivel nyomás az nincs túl nagy ahol szivárog, mert ha letörlöm, akkor fél óráig biztos száraz, ezért lehet vízálló sziloplasztal körberagasztom, mint a csaptálat szokták. Szerintetek?
2017. szept. 15. 11:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Na nehogy már az 55 fokos víz tönkre tegyen egy csapot. Másik hogy mi lenne ha vennél egy teflonszalagot megy egy villáskulcsot aztán megcsinálnád magad? Ehez azért nem kell egyetemi végzetség .Az hogy három óránként cseppen az mit se számít. És igen idővel el tud álni ha bevízkövesedik.
2017. szept. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salk Balázs ***** válasza:
Vízkőtől csak a következő takarításig javul. Valószínüleg a z idomok nem párhuzamosak egymással ezért nehéz a tömítés. Teflont nehigy tegyél rá azzal csak több lesz a baj. A mofém csapok valöban jó minőségüek, zoéra, sanimixre még a felrakásra se szoktam garanciát vállalni. Bátran hívd vissza a szakit.
2017. szept. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!