Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tudnátok kérlek tanácsot adni...

Tudnátok kérlek tanácsot adni Fűtésrendszer, Állmennyezet, Külső hőszigetelés árakban?

Figyelt kérdés

Van egy házam, szeretném majd felújítani.

A következőkben kéne információ, csak KÖRÜLBELÜL, h mennyibe kerülhet:


130m2 házhoz fűtésrendszer, radiátoros központi fűtést gáz kondenzációs kazánnal, plusz vegyes kazánt puffertartállyal.

3 szoba, nappali, konyha, fürdő, folyosó, tehát 7-8db radiátor.

--Ez így kb mennyi? Anyagköltség mennyi? Munkadíj, engedélyekkel (ha kell) kb mennyi?


130m2-re állmenyezet.

Nagyon nagy a belmagasság. Plafon alatt 40-50cmel szeretnék állmennyezetet szigeteléssel.

--Ez így kb mennyi? Anyagköltség mennyi? Munkadíj, kb mennyi?


Külső hőszigetelés.

130m2, a belmagasság 3,4m kb., van egy plusz 1m magas alap amin van a ház. Szóval 130m2 4,5m-es falakkal.

--Ez így kb mennyi? Anyagköltség mennyi? Munkadíj, kb mennyi?


Nagyon sokat segítenétek vele. Nyílván majd keresek szakembereket, meg már most is érdeklődök máshol is.


tudom, h így pontos árat nem lehet mondani, csak az érdekelne, hogy körülbelül mennyi lehet a leírt dolgok anyagköltsége és mennyi a munkadíja ezeknek (munkadíj Alföldön, Csongrád megyébe, nem Budapesten).


Köszönöm :)



2017. okt. 13. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:

140m2

9 radiátor, öntöttvas kazán,1500l puffer, a kazán kombi turbós (3 éve lett csinálva),rézcső

Én vettem az anyagokat (kb 30 helyről mert úgy olcsóbb volt)

Olyan 2,6 millió volt a vége (gázterv,munkadíj stb olyan 400000 volt)

A gázzal van csak macera

2017. okt. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én kb két millára tettem volna a fűtés részét. De nyilván igazat írtak előttem. Több százezres tétel az is ha kazánból olcsóbbat veszel vagy drágábbat pl. Ez igaz a vegyesre és a kondenzációsra is. Ha nem rézcsővel csinálod akkor olcsóbb is lehet. Ha nincs olyan szabályos kéményed amit régen már átvettek már csak szerelt kéményt építhetsz. Sok tétel van ami miatt lehet olcsóbb drágább. Pl ilyen a kémény is. Ha van lehetőséged oldalt kiállni a kondenzációssal az nyilván olcsóbb mint kiállni a tetőn. Stb stb
2017. okt. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!