Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Villany, vagy gáztűzhely a jobb?

Villany, vagy gáztűzhely a jobb?

Figyelt kérdés
Nem rég vettünk egy házat, és már belefogtunk a felújításba, én villanytűzhelyt szeretnék ám valaki azt mondja inkábbgáztűzhely legyen. Ez a helyzet a boilerrel is. Azt is inkább villanyt szeretnék, és tudom hogy az több áramot eszik, de szüleimnél sokszor kialszik a gázboiler, és nem szeretnék vele szendvedni. A házban gázfűtés van amúgy alapból. Gondoltam itt több vélemény kapok, ezért írtam.

2017. nov. 10. 18:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Kombinált tűzhely a jó.

Felül gáz, a sütőben pedig villany.

2017. nov. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
Olcsóbb a gáztűzhely egyszerűbb és nem romlik el max a fúvókákat kell cserélni valamikor , vagy pár év múlva talán a tekerő gombokat . A gáz jön a csövön és olcsóbb is , áramhoz kell erőmű stb . A kialvó boiler veszélyes is lehet , meg kell nézetni ...
2017. nov. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
5%
Ha felakarsz robbani akkor mindenképp a gáztüzhely.
2017. nov. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
az első hozzászólóval egyezik a véleményem
2017. nov. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Tűzhelyben én is a kombináltra szavazok (nekem most az van). A gáz tűzhelyt gyorsan lehet szabályozni, kevés alkatrészből van egyszerű, minimális a meghibásodás.

Sütőben a gáz miatt 8szoros légcsere kell, ezért sok hő elmegy, ezért jobb sütőben az elektromos, ami hőszigetelt.

2017. nov. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Villany bojlerban a dupla tartályos a jó. gyorsabban melegíti a vizet, mint a normál és takarékosabb.

[link]

vagy másik [link]

2017. nov. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem van mindkettő. A villany a konyhában, mert én arra esküszöm. A gáz a "nyári" konyhában, az egy Gorenje, ami felül gáz, alul villany. Én nem szeretem a gázt, mert nálunk sokan panaszkodnak, hogy nagyon gyenge a gáz "ereje", és emiatt lassú. Ezért csak a sütő részét használom, ha több dolgot készítünk, pl. nagyobb vendégségnél.Volt villanybojlerünk, azt éjszakai árammal üzemeltettük, de előfordult, hogy estére már kifogyott a meleg víz. Most gázbojlerünk van, nagyon meg vagyunk elégedve vele, folyamatosan van meleg víz, és olcsó.
2017. nov. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A gáz sem magától jön a csövön...

Villany a jó.

2017. nov. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem jobb főzni gáztűzhelyen, szóval én is kombinált párti vagyok. Aki szerint gyenge a gáz, annak ki kellene tisztíttatni a tűzhelyét.

A melegvíznek kombi cirko, ha egyébként is gázfűtés van. A régi cirkók valóban hajlamosak voltak kialudni (a 90-es években nagyon sok selejt építőanyagot, berendezést hoztak be), de a mai cirkók jók és megbízhatóak. Villanybojlerrel drágább és váratlan esetben (ha valamiért hirtelen sok melegvíz kell) nagyon gyorsan ki tud fogyni, szóval van vele kényelmetlenség.

2017. nov. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sütőből egyértelműen a villany a jó. A gázsütő sokat fogyaszt, nyáron dög meleget csinál a házban, a sütemények meg hol szénné égnek, hol nyersek maradnak, mert nem tudod szabályozni a hőmérsékletet, csak rátekered egy számra és lesz ami lesz.

A főzőlapból igazából jó mindkettő. Régebben gázos főzőlapot használtam, most villanyt, el lehet lenni mindkettővel. Talán ami a villanytűzhely mellett szól, sokkal egyszerűbb takarítani.

Az indukciós más kategória. Kicsit drága, de egyértelműen az a legjobb mind közül.


Amelyik gázbojler rendszeresen kialszik, az rossz, meg kell javíttatni. Számíts rá, hogy villannyal kb. 2-3x többe fog kerülni a meleg vized és bizony előfordulhat, hogy egy egész napos főzés-mosogatás-kézi mosás miatt estére csak langyos víz marad a tisztálkodáshoz.

Gáznál ilyesmi nem fordulhat elő - ha mégis kihasználod teljesen, egy óra múlva ismét van meleg vized.

Ha meg gázkazánt is cserélsz, akkor egyértelmű a válasz: kombi-kazán és meg van oldva a vízkérdés.

2017. nov. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!