Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerinted a gáztüzhely, vagy...

Szerinted a gáztüzhely, vagy a villanytűzhely a jobb?

Figyelt kérdés

Őszintén, én már főztem mindkettőn, elég sokat. Villanyosnál ugye ha mondjuk lejjeb kell venni takarékra, az csak ez bizonyos idő után jelentkezik, hiszen a főzőlapnak egyfajta hőtehetetlensége van.


Gáztüzhelynél ez nem probléma, azonnal levehető a hőfok, viszont ha valami véletlen kifut, kialszik a gáz, és elég macera újból begyújtani...


Mi a véleményed, mik a tapasztalataid?


2016. júl. 31. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez elég szubjektív. Én is főztem mindkettőn, azért a villanytűzhelyet (kerámialapost) úgy letakarítani kifutott, odaégett kajától, hogy lehetőleg ne karcolódjon, sérüljön meg, az is elég macerás...Főzőlapnak jobban szeretem a gázost, gyorsabban reagál, sütőnek pedig a villanysütőt, hőlégkeveréssel, egyebekkel. Így is raktam össze a saját, beépített szettemet.:-)
2016. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kombinált tűzhely a legjobb. Gázon fent főzni és villanysütőben sütni...
2016. júl. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A nyerő az elektromos. De a hagyományosat nem ajánlom.

[link]

2016. júl. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Indukciós
2016. júl. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Nekem korábban gáztűzhelyem volt, melyet kb két éve cseréltem le egy villanytűzhelyre (alul, felül is elektromos). Nekem ami nagyon szimpatikus az utóbbinál, hogy ha lekapcsolom, akkor is még egy ideig tartja a hőt.

Szerintem a karbantartása is praktikusabb, könnyebb tisztán tartani.

2016. júl. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
felül gáz, sütőnek meg villany :)
2016. júl. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a gáztűzhely jobb, én is használtam mindkettőt hosszabb ideig. De most indukciós van, verhetetlen.
2016. júl. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták már a legpraktikusabb az ami gáz főzőlapos és a sütő meg villany.

De ha nem akarsz ilyet akkor mindenképp a gázos a jobb.

2016. júl. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nekünk is kombi van, felül villany, alul meg gáz.
2016. júl. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kombinált. Sütni normálisan csakis villanyos/légkeveréses sütőben lehet normálisan, a gázos felsőrész meg gyorsabb, mint a hagyományos.


Hagyományos felsőrésznek szerintem pont az az előnye, hogy egyszerűbb takarékra venni, viszont sokkal több időbe telik, mire az étel forrni kezd, mint a gázon.

2016. júl. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!