Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Villany, vagy gáztűzhely a jobb?

Villany, vagy gáztűzhely a jobb?

Figyelt kérdés
Nem rég vettünk egy házat, és már belefogtunk a felújításba, én villanytűzhelyt szeretnék ám valaki azt mondja inkábbgáztűzhely legyen. Ez a helyzet a boilerrel is. Azt is inkább villanyt szeretnék, és tudom hogy az több áramot eszik, de szüleimnél sokszor kialszik a gázboiler, és nem szeretnék vele szendvedni. A házban gázfűtés van amúgy alapból. Gondoltam itt több vélemény kapok, ezért írtam.

2017. nov. 10. 18:49
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Sokat segítettetek.
2017. nov. 13. 19:09
 12/14 anonim ***** válasza:
Én nagyon ellene vagyok a gázsütőnek, a főzőlap már más kérdés, de ha csak a kényelmet és nem az anyagiakat nézzük, abban is egyértelműen a villanyra szavazok. Minekutána én a szüleimnél villanytűzhelyen ,,nőttem föl", azt szoktam meg, azon tanultam meg főzni, ezért most nem könnyű megszoknom a gáztűzhelyt, mióta elköltöztem. Ennek sajnos a sütője is gáz, amit nagyon nem szeretek, ezért nem is nagyon használom szívesen. Egyrészt félek tőle, másrészt kezelni se tudom rendesen. Sütit valóban szinte lehetetlen benne jót sütni pl, ahogy azt előttem írták. Most anyagilag nem engedhetünk meg magunknak egy új tűzhelyet, meg ami vele jár, (beköttetés stb.), de ha még jó pár évig itt lakunk és jobb lesz a helyzet szerintem beruházunk egy kombináltra. Minden szempontot összevetve én arra szavazok. A villanytűzhely valóban többet fogyaszt, ezért főzésre a gáz jobban megéri, viszont sütőben egyértelműen az elektromos. Pl . aki ilyen, mint mi, hogy főzni sokat főzünk, viszont sütni kevésbé gyakran, ès nem mindegy mennyi lesz a villanyszámla, de azért ha süt, akkor azt biztonságos és kényelmes módon akarja tenni, annak a kombinált lehet a tökéletes választás.:)
2018. máj. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
86%
Felül gáz alul villany éspedig hőlégkeveréses a sütő. Ez a leggazdaságosabban fenntartható de sütés szempontjából is kiváló produktumot megvalósító párosítás. Mivel a felső főző égő gyakoribb használatú, így az olcsóbb gázzal üzemeltethető, de a sütő a hőlégkeveréses és alsó felső sütésnek köszönhetően sokkal jobb, a hagyományos gáz sütő össze se hasonlítható egy már alap tudású elektromossal sem, annyival jobb az elektromos!
2018. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó, a szamból vetted ki a szót. :)
2018. okt. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!