Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lakásfelújítás előtt állok és...

Lakásfelújítás előtt állok és kíváncsi lennék milyen munkadíjra számíthatok körülbenlül?

Figyelt kérdés
Az anyagot megvettük. Fűrdőbe: csempe, járólap,csaptelepek,kád, WC-be: járólap, monoblock-os WC, ELŐTÉR: járólap KONYHA: járólap. Szerintetek mibe fog fájni nekem a Fűrdő becsövezése búrkolása ( kb.15-16m2 )az előtér burkolása ( kb. 12m2 ) A konyha 13m2 a WC 1,5m2? Be szeretnék még rakatni egy vegyestüzelésű kazánt is a régi helyett mert az elavult. Az is meg van csak be kell tenni a helyére egy keringető szivattyúval együtt és egy HMV tárolóval együtt. Ja és 7db radiátor csere. Csak a munkadíjra lennék kiváncsi. Szerintetek?

2017. nov. 22. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Szia,rengeteg dologtól függ,hogy mi adódhat még közben,illetve hogy melyik részén élsz az országnak vagy van e bármi,amit baráti áron tudsz ismerős által megcsináltatni...

Az a tapasztalatom,hogy az általam szükségesnek gondolt anyagok (értsd,amit megveszek esetleg előre) még egyszer elköltöm munkadíjra, ha semmi váratlan nem adódik,de volt,hogy 1,5-2x annyi volt a munkadíj,mivel nem értek hozzá,kellett még valami,amivel nem számoltam vagy menetközben derült ki,hogy bontani,cserélni kell mást is.

2017. nov. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Végül is jogos a válasz. Vas megyében lakom. Kisvárosban. Csak a csöveket nem vettem meg meg a lefolyókat. Remélem azért nem lesz milliós értékű a dolog. Nem nagyon lesz baráti a beszerzés sem se a munkadíj. Vállalkozó csinálja.
2017. nov. 22. 13:03
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Én max. negyedmillára saccolom.. ha csak munkadíjat kérdezel, milyen órabérben dolgozik...????...de mondjuk legyen egy százassal több..nem lehet olyan sok azért..
2017. nov. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Ha csak ezeket vetted meg, még lesz jócskán anyagköltséged. Ezek megvásárlását bízd a szakira és ne vegyél pl. olcsó csemperagasztót, ha jót akarsz magadnak. Anyagra számold a meglévő másfélszeresét. A munkadíj általában ugyanannyi, mint az anyag, de ha olcsó anyagokat: pl. csempét, járólapokat vettél, akkor az anyagnak akár kétszerese is lehet.

Nagyon ajánlom, hogy a radiátorokat méreteztesd gépészmérnökkel, ne a vállalkozó tegye be szemre, mert abból csak baj lesz.

2017. nov. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Itt burkolásról beszélgettek de lesz itt még villanyszerelő is.
2017. nov. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Ez simán 7 számjegyű lesz a végére az eddigieken felül. Vagy eltart majd 1,5 évig....
2017. nov. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nincs az a szakmunka amiért én egy milliót kifizetek munkadíjba ezért a kis melóért. Akkor megcsinálom én az tuti. Nem németorszába vagyunk ám heló :-)
2017. nov. 22. 19:49
 8/9 anonim ***** válasza:

6#-os drachmában értette talán.:)))

nálunk a száz nm-re az egész! cirkó beszerelés stb. radiátorokkal csövekkel /vízzel, ja nem/ munkadíjjal együtt volt 1,7 millió..öt éve.. az egész ház felújítása földig rombolva, becsövezve, festés mázolás..volt 1,5..ugyanakkor..anyaggal együtt! Viszonyíts..

:)

2017. nov. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Öt év alatt kb. a duplájára mentek a felújítási költségek...
2017. nov. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!