Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyire jók az akril kádak...

Mennyire jók az akril kádak és elé azt az akril takarólemezt érdemes rakni vagy inkább felfalazni és kiburkolni?

Figyelt kérdés

2017. nov. 25. 07:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem akril van. Pár éve cseréltem le egy lemezkádat. Nagyon féltem tőle, hogy inogni fog, csúszik, stb. Azt ajánlották, valami középárast, vagy drágábbat vegyek, az már jó. Végül Kolpa-Sant (lengyel) vettem, saját kerettel, előlappal. Nagyon szeretem. Stabil, nem inog, nem csúszik. A takarítása egy álom, szinte magától lecsúszik a kosz róla, csak át kell törölgetni.

Az eléfalazás azért nem jó, mert egy ismerősömnél nemrég verték szét az előfalat egy dugulás miatt. A borítást pedig csak le kell csavarozni és mehet a javítás, stb.

2017. nov. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TappancsMancs ***** válasza:
90%

Van már burkolható kádajtó amibe betehető a csempe és mégis nyitható. Meg vannak sima ajtók is szerelőajtók, de ott kérdés tetszik e bár minőségben nagyon dekoratívak vannak. Nem is olyan drága. Akrilból se vennék olcsót.


[link]

2017. nov. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, csak valami drágábbat (vastagabb falút) érdemes venni.

Az olcsó változtatja kicsit az alakját a víz meg a te súlyod miatt, és garantáltan el fog válni a faltól, bármilyen flexibilis anyaggal fugázzák.

A felfalazásnak nincs különösebb haszna a takarólemezzel szemben, csak a megszokás. Jó minőségű kád esetében tartó funkció is felesleges.

2017. nov. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

30-40000Ft alatt nem szabad akril kádat venni. Barkácsáruházban 60000 alatt. Ehhez jön hozza a tartószerkezet. Szakszerűen nem tégla, habarcs, PU-habbal építik be, hanem vízszintezhető korracél tartószerkezetre. Ez nem sülyed, nem vetemedik.

Takarólemez vagy előfalazas meg ízlés kérdése. Előfalazásnal nincs szükség szervíz ajtóra. Felülről tisztítható kádszifont kell használni.

2017. nov. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!