Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megközelítőleg ezek mennyibe...

Megközelítőleg ezek mennyibe kerülhetnek?

Figyelt kérdés

- komplett új fürdő

- konyha felújítás, bútorral, gépesítéssel

- esetleg vezetékrendszer átnézetése, cseréje, új lámpák, stb.

- központi fűtés kialakítása 3 szoba + fürdő, wc, konyha lapradiátorokkal

- 2-3 ablak cseréje


Mindezt vidéki (nem BP környéke...) árakkal számolva, 100m2-es házra vonatkoztatva.

4 millióból meglenne?



2017. dec. 26. 19:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Nem, nem tudom a frankót, de nem is a nagyvárosi, luxus árakra vagyok kíváncsi."

Nem luxus árakról beszélek. (első voltam, most bővítek - felújítok tapasztalom, hogy az eredeti tervhez képest +20% lesz a vége(!))

Az elmúlt évben az építőipari anyagárak 15-25 százalékkal emelkedtek! És ez csak az anyag, a munkadíjról ne is beszéljünk!

Az meg hogy az ingatlanpiac árai ennyire eltorzultak nem egyedi!

2017. dec. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Legtöbben úgy válaszolnak mintha mindenki megengedhetné magának hogy hív egy kivitelezőt aki mindent megcsinál és annyit kér amit akar."

Nem engedheti meg magának mindenki ezt szerintem tudja mindenki, de az hogy Te nem érted meg, hogy ez az árakat nem befolyásolja a te bajod!

2017. dec. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
66%
Én megértem. De itt 15 millákkal dobálóztok erre a pár munkára. Meg hogy négy milla anyagra se elég. Ugyan már. Nem márvánnyal akar burkolni. Nyilván ha kell néha a lapátot is megfogná. Mikor én építkeztem mindent magam vásároltam én jártam utána kivéve a fűtés és víz dolgokat. Megvettem elhozattam elhoztam. Több embertől kértem árajánlatot mindenre majd választottam. Így is lehet meg úgy is hogy nem folysz bele. Voltak dolgok amit magam csináltam.
2017. dec. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Fiatalok vagyunk, mi szinte mindent magunknak csináltunk, illetve házon belül oldottunk meg, bár a fürdőhöz nem nyúltunk és a konyhát is csak kicsit pofozgattuk ki. Vezetékekhez sem kellett nyúlni.

Az apróbb villanyszerelési munkákat megcsinálta apu, burkoló és asztalos ismerősöm van, de persze így is fizettünk nekik. Mi úgy indultunk neki, hogy mi leszünk azon ritka kivételek, akik nem lépik túl a tervezett költségvetést... Hát de! :) Nekünk csak fél milliónk bánta, de ha belépsz a lakásba, nem látszik rajta. :) Ebben csak festés (saját kezű), új függönykarnisok, konyha csempézés, új munkalap, mosogató, elszívó, a fürdőben új mosdókagyló, tükör, ventilátor és két ablakra redőny volt. No meg a nem tervezett költségek, sz*r zár cseréje egy kisebb vagyonért pl.

Persze ezeket is meg lehetett volna oldani olcsóbban, de mi úgy voltunk vele, hogy egyszer kell megcsinálni és akkor nem fogok a festéken, vagy egy hülye karnison egy-két ezreket spórolgatni. Ez szépen összeadódik.

Vagyis én azt mondom, hogy nem tudtok mindent magatok megcsinálni. Burkolatra mondjuk kalkuláljatok 4 ezer/nm anyagárat és járjatok utána mennyiért teszi ezt fel valaki. A festék elenyésző, ha nincs extra igényetek és megcsináljátok magatoknak, szanitereket is kitudtok nézni magatoknak, hogy mennyi lenne.

Szerintem ki lehet hozni 4 millióból, de a fűtés kérdéses, hogy beleférne-e. Az viszi a legnagyobb költséget, 1-1,5 millióval kb. simán lehet azt gondolom kalkulálni.

Még ablakok is, új vezetékek is... Necces. A többivel nem olyan durva tétel.

Az erős tévhit, hogy az embernek minden beletett pénze megtérül, ha egyszer eladja az ingatlanát.

2017. dec. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mivel a konyha volt nálunk a fő projekt, csak némi támpont:

Egy kisebb hűtő 70 ezer, egy tűrhető sütő+főzőlap mondjuk 100-120 ezer, egy elszívó minimum 20 ezer + csövezés, egy mosogató kb. 20 ezer + legalább 10 egy normális csaptelep. A munkalap beépítéssel 25-40 ezer. 5 nm burkolása munkadíjjal együtt nálunk 25 ezer volt. Egy asztal hozzá illő székekkel min. 40 ezer, de inkább 100, ha az ember nem elégszik meg a legolcsóbb komplett szettekkel. Persze minden méret és igény függő, de már elköltöttél 250-300 ezret és még nincs konyhabútorod, illetve a legalapabb, legolcsóbb árakkal számoltam, semmi cicoma, nagy hűtő, menő elszívó, gránit mosogató, mosogatógép.

Az a gond, hogy amikor az ember felújításba kezd, teljesen átalakul a kezdeti "kihozzuk a lehető legolcsóbban" felfogása. Látja az árakat és, hogy mit kap érte, aztán mindig ott motoszkál, hogy érdemes ezen spórolni? Hogy évek múlva is eszembe jusson, hogy miért spóroltunk akkor nm-enként 600 forintot? Pedig mennyivel szebb lenne....

A festéknél sem a festék a drága. Ha valami menő színt nézel is ki, kikeverik neked potom pénzért a roppant hasonlót. Kicsi hengert venni, nagy hengert, ecsetet, vödröt, rácsot, nincslétrámúgyhogyaztis..., maszkoló szalagot, takaró fóliát, stb. Ezen apró járulékos költségekből jön össze a többlet. Az ember nem is gondolná. És akkor még szerencséd van, ha szerszámokkal rendelkezel, vagy tudsz kölcsön kérni. Jól jön egy fúró, csavarbehajtó, csavarhúzókészlet, véső, kalapács, spakli, fándli, vízmérték, tapétavágó kés, stb stb. Ha ezeket mind meg kell venni igény esetén, az brutál költség. Ez a saját "berhelés" ára. :)

2017. dec. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én a jellemző hibának azt látom, hogy sok felújítani vágyó egyből az internethez nyúl, mikor a költségvetését kalkulálni próbálja. Rákeres mondjuk burkoló árakra és látja, hogy 3500/m2 áron talál burkolót. Kiszámolja a m2-t és a kapott számot veszi alapul. Igenám, de milyen csempével lesz burkolva, milyen fugaképpel, bordür lesz-e benne, élvédőzéssel számolt-e, szilikonozás folyóméterével, padloponozással alapozással, a csempe méretéhez viszonyítva a falak Istenbizony sík felületek-e, vízszigetelést sarokerősítéssel hozzáadta-e, stb. Ezekkel a tételekkel máris dupla munkadíjnál járunk az általa kalkulálthoz képest. A festésnél is csak rá kell kenni a diszperzitet. Ki tudja milyen festék van a jelenlegi réteg alatt, kell-e kaparni, mélyalapozással mi a helyzet, kell-e hálózni, mekkora felületen, stb. Megint duplája a költség. A csaptelepekből is van 10 alatti is, igaz azok nem szerelhetőek, nincs hozzájuk alkatrész, egy kerámiabetét ha az utcában történt csőtörés miatt bekerült szemcséktől tönkremegy, a csap csöpögni fog, lehet cserélni. Vagy veszek drágább márkát, amihez viszont értelmezhető áron fogok késöbb alkatrészt kapni. Megint drágult a játék. És ez így megy szép sorban minden munkanemmel, tétellel. A vidéki felújítandó-felújított árakkal dobálózni felesleges, ott ha csak nem magad végzed szinte az összes szakmunkát, szerintem nem éri meg felújítani. Egyszerűen nem tudod kihozni annyiból. A szakemberek árai teljesen elszálltak az utóbbi egy évben, mi ezzel foglalkozunk, aki tényleg jó a szakmájában, az havi szinten bőven félmillió környékén keres. És ezt bizony a kedves megrendelőnek kell kifizetnie ha szeretne valamit. Már véget ért a Sanyibácsi majd lehúzza 500ért meg két kőbányi világosért időszak, de ez mindenhol így van. Szerintem e téren is rossz a megközelítés. Ezt tőlünk nyugatabbra úgy kezelik, hogy a házam a felújítás miatt 10 millióval fog többet érni, akkor ha ez alatt picivel megúszom a költségeket, akkor jó. Ha többe kerül a felújítás, akkor az rossz üzlet, hagyjuk.
2017. dec. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!