Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vége lesz ennek valaha is?

Vége lesz ennek valaha is?

Figyelt kérdés

Október vége óta felújítanak alattunk. (10 emeletes panel) október vége! Dec kozepe volt kiírva sokáig nyilván nem tartották be. Hétvégén is fúrtak,nem rég még esteis, ma már Férjem ment le miután 7kor álltak neki este! Én nem tudom mit lehet 50nm es lakáson ennyit felújítani (ebben dolgozom, tehát tudom mennyu ido) két kisgerek van itthon (nagyon picik) nagyobbik már fél sír, ha meghallja a fúró hangját és kiborul....teljesen megértem,mert reggel erre kelni én is kiborulok..... kisebbik nem tud mit tenni, beszélni se tud, de higyjétek el nem jó érzés úgy lenni otthon,hovy alattunk szedik szét az acéltokokat és saját gondolataimat nem hallom. Játszóházba nem tudom minden egyes nap elvinni a gyerekeket mert nincs ennyi pénzem. Volt nagyobbik szomszédban altattam, szerencsére jóban vagyunk a szomszéddal. De az alattunk levo mist vette és tojik a házirendre,vasárnap akarta felfúrni a konyhát, Férjem mondta nem kéne ezt eroltetni....nyilvána atulaj sosincs itt csak "szakembereket küld" akiknek tudásét néhol megkérdojelezném.....ajtonál is yobb méret jott, 1 héten keresztül vésték a panelt....

Én értem,hogy türelem, de jobb helyeken egy házat felhúznak ennyi ido alatt(nyilván nem télen)....tehát elmenni se tudok sok helyre mert tél van.....tehát kérdés mi a fenét lehet tenni? Nem hiszem el,hogy lehet vki ilyen pofátlan,hogy megvesz egy lakást és tojik mindenki másra? (Bocs a sok írásért)


2018. jan. 24. 19:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Sajnos a panel ilyen.
2018. jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igen,egyszer minden jónak ,és rossznak is vége szakad .

Türelem,amiből mindig a legkevesebb van .

2018. jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
kérdésem akkor nem egyértelmű, tehát lehet valamivel végt vetni ennek? tehát házirend stb lakóközösség akármi? mert ez már röhej ami itt megy, mit lehet fellépni ez ellen ?
2018. jan. 24. 20:38
 4/15 anonim ***** válasza:
Ezért jó vidék a családi ház
2018. jan. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Leküldöd a férjed segíteni... Ahol mi lakunk az egy 49 m2-es lakás decembertől júliusig tartott a felújítása... Nálad 3 és fél hónapja tart, bőven jó vagy. Sajnos ezzel jár.

Annyit tehetsz, hogy beszélsz a tulajjal, hogy lehetőleg csak hétköznap csinálják 8 és 4 óra között. Mást nem igen.


Mondjuk kíváncsi lennék ha a saját lakásod újítanád teljes körűen mennyire érdekelnének mások...

2018. jan. 25. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2 és fél hónapja nem 3 és fél, elírtam.
2018. jan. 25. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi egy hónapig újítottunk fel, de közel nem annyit (hideg burkolatok nagyjából maradtak, nyílászárók is), még is 1 hónapig tartott a történet. Jórészt, mert nem vagyunk képzett szakemberek és mi magunk oldottuk meg a dolgot. Erre volt pénzünk, ez van. Mindketten dolgozunk, csak 4 után és hétvégén érünk rá, így marha lassan haladtunk. Ekkor természetesen minden normál ember otthon pihenne és meg is értem a hisztit, de egy kicsit a lakóközösség is megértőbb lehetne abban, hogy mi sem jó dolgunkban csináljuk ilyenkor. Mint ezen frissen átesett lakástulajdonos bátran azt mondanám, hogy a legrosszabb ellenségemnek sem kívánom azt a kimerültséget, amit a végére éreztünk.

Mondjuk a különbség annyi, hogy mi igyekeztünk tartani magunkat a házirendhez és 8 órakor abbahagytuk mindig a hangos munkákat. Sőt. A házirend szerint szombat reggel 7-től lehet kopácsolni, mi ezt igyekeztünk eltolni 9-ig.

A múltkor vasárnap volt egy csőtörésünk, ezért vasárnap hívtunk szakembert, hogy este már tudjunk zuhanyozni. Este 6 körül tudott csak kijönni. Két tenyérnyi részt kellett kibontani a porotherm téglából (!!!), kb, 2,5 perc volt, de már az első ütésnél jött a szomszéd, hogy mikor hagyjuk abba, mert vasárnap van és házirend és blabla.

Én megértem és elnézést is kértünk azért az összesen kb. 15 perc kellemetlenségért persze, de olykor a szomszéd is megérthetné, hogy TÁRSASházban élünk és mindannyiunknak más szempontok/érdekek a fontosak. Egy csőtörés pedig azt gondolom elég indok ahhoz, hogy akár egy fél órára megzavarhassuk a lakóközösséget vasárnap este is. Én sem járok fel hozzá, hogy túl hangosan szexel heti háromszor... pedig azt gondolom lenne okom rá.


Meg lehet kérni, hogy tartsa magát a házirendhez (ami nálunk egyébként az este 7 órás fúrást hétköznap még megengedi), lehet jelezni a közös képviselőnek, hogy baj van vele és akár csendháborítás miatt be is lehet jelenteni.

Ezen felül pedig türelem, türelem! Az éremnek mindig két oldala van és sosem tudhatod te mikor kerülsz hasonló kényelmetlen helyzetbe!

2018. jan. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
5. Sikerült kifognunk rgy béna brigádoz így dupla annyi ido alatt másfél hónap alatt....ja és a tobbit mi magunk csináltuk és szebb is lett...ennyit errol....jo a vidéki ház, persze nem biztos,hogy Férjem ott dolgozni is tud.
2018. jan. 25. 22:05
 9/15 A kérdező kommentje:

És nem panelban ohajtunk lakni orokre,csakmgnem lesz gyakorlatunk a szakmában, utána hazakoktoznénk

De nem ez volt a kérdés

2018. jan. 25. 22:06
 10/15 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyesek vagytok. Mit csináltak nálatok 1,5 hónap alatt? Tételesen ha kérhetem.

De akkor ugye tekintettel voltál az éjszakásokra,délelöttösökre, délutánosokra, kisgyerekesekre stb... Olyan nincs, hogy ne zavarj senkit.

Mellesleg nem kicsi túlzást érzek a történetben a mindennapos reggeltől estig tartó fúrással... Csak bátrabb vagy a billentyűk mögül mintsem utánnajárnál mi is van valójában...

2018. jan. 26. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!