Kezdőoldal » Otthon » Kert » Felfujhato medence kútvízzel,...

Felfujhato medence kútvízzel, lesz tiszta valaha is?

Figyelt kérdés
Sziasztok most vettunk medencet 3m szeles 60centi magas. Felöntöttük kútvízzel (Nincs csapvizunk!!! tehat nem tudjuk massal). Kérdésem lenne hogy mit tegyek bele a kombinalt tablettan kivul, hogy ne legyen ennyire sarga? Szuro az volt a medencehez az megy folyamatosan. Nagyon kezdo vagyok meg ehhez ezert szeretnek kapni tanacsot:) koszonom!
2015. jún. 3. 10:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%
Koszos, saras, uledekes vizbol az ilyen teszkogazdasagos szurok soha az eletben nem fognak tiszta vizet csinalni. Mivel valoszinuleg 0 forintbol akarod megoldani a temat, szerintem nyugodj bele, hogy sarga, es kesz.
2015. jún. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Miert akarnam 0 forintbol megoldani?? Nem ertem hogy mibol kovetkeztettel erre😃😃
2015. jún. 3. 10:49
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A kútvizedben sok a vas-ion.

Ez a vas ion lehet, hogy kétértékű, lehet, hogy három.

A vas(2+) ionok színe nagyon halvány zöld - ezt esetleg észre sem veszed. A vas(3+) ionok színe a sárgától a rozsdabarnáig változik. Attól függően hogy milyen tömény az oldat, milyen hidroxokomplexek keletkeznek, illetve függ attól is, hogy milyen és mennyi negatív ion van a vízben.

Az átlátszó vízből úgy lesz ennyire sárga, hogy a kombinált tabletta fertőtlenítésért felelős komponense feloxidálja a vas-kettőt, vas-hárommá.

Sajnos vastalanítani kellene a vizedet. Nem lesz olcsó mulatság...

Itt nézelődj:

[link]

2015. jún. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
koszi!:)
2015. jún. 3. 11:26
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem is dettó. 310-s felfújható,fúrott kútról. Vasas,sárga..na és? Az van,nincs más,évek óta azzal főzünk,fürdünk,mosunk. Csak ha nincs egyben a több száz liter,nem látható a színe.

Én pár nap után beleteszem a búvárt,és rálocsolom a kertre,és kész. Engedek másikat. Ha telenyomod vegyszerrel,akkor se nagyon bírja egy hétnél tovább,vegyszeres vízben pancsolsz...és hova engeded ki? Elpocsékolod?

Viszont sötét fóliával érdemes letakarni,mert úgy kevésbé algásodik,az alga fényre kel.

2015. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Uszodai tablettát kell bele tenni ,illetve abból egy kis darabot .Nem fog algásodni .Ezt egy kilyuggatott flakonba

kell tenni,és felkötni.A helyét időnként változtatni ,mert

a medence szine is fehéredik tőle.Nem olcsó,de a víz cserék sem .

2015. jún. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Most akciós a Tescoban.

Előző

2015. jún. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha kútja van,ott csak a szivattyú árama a pénz,egy közepes szivattyú fél~háromnegyed óra alatt felnyomja,fél kwh áram=20~25 ft.
2015. jún. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
szerintem is használd úgy, nem szép de nem lesz tőle bajod
2015. jún. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek!:)
2015. jún. 4. 01:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!