Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Beépített szekrény dohos...

Beépített szekrény dohos szagának megszüntetése?

Figyelt kérdés
Az egész lakásban terjeng ez a 30 éves büdös szekrényszag, a beépített szekrények miatt. Az előszobában és az egyik szobában is van. Fertőtlenítős vízzel átmostam az egészet de semmit nem használt. Festés használna neki? Kibontani nem szeretném, mert akkor gyakorlatilag az egész lakást szét kéne verni.

2018. jan. 27. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene tudni, nem volt-e beázás a szekrényekben és azt is fel kellene deríteni, hogy milyen fáról van szó. Ha rétegelt lemez, akkor azt csak nedves törléssel lehet tisztítani, hogy ne ázzon szét. Szag ellen legfeljebb gumikesztyűben az 1%-os hidrogén-peroxidos áttörlés segíthet. Ha nyers fafelület is van, azt le lehet vékonyan lakkozni, ami tömít.
2018. jan. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
én macska almot öntöttem az aljába (véletlenül)nem tudom hogyan miért de azóta nem büdös
2018. jan. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell üríteni és jól kiszellőztetni. Ha van hátlapja, lehet, hogy mögötte vizes a fal, attól dohosodik. Ilyenkor legjobb csak a hátlapot kiszedni, a falat kiszárítani és csak tapétázni. Utána jöhet a lemosás, egyéb praktikák. A macskaalom szívja a párát, azért tünteti el a dohszagot.

De az egészet jobb lenne nyáron, ilyenkor télen semmire se mész vele.

2018. jan. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Sajnos nem kell ehhez semmi ázás, a nélkül is valahogy állott szaga lesz. Havonta érdemes ezért nyitva hagyni egy vagy fél napot. Utólag nem tudom mert nagyon beivódik a szag, de mintha lenne szagtalanító valami. Vagy a macska alom is megérhet egy próbát.
2018. jan. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor nyáron jön a teljes festés, mázolás, polccsere, tapétázás. Aztán ha marad a szag, megpróbálom az almot :-)
2018. jan. 30. 14:18
 6/7 anonim ***** válasza:

A macska almot csak trollkodásnak szánta a második, nehogy elhidd már! :D


Sajnos a szellőztetésen kívül sokat nem tudsz tenni. Egy gyenge alap szaga mindenképpen meg fog maradni, ezt megpróbálhatod elnyomni pl. időnként egy Pronto-s áttörléssel vagy bármivel aminek jó illata van, de ezek csak ideiglenes megoldások. A helyzet az, hogy ha tudtok, akkor újat kell venni, ezt pedig kidobni vagy eladni.

2018. febr. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát elsőre nem hittem el, de aztán jöttek itt a többiek a nedvszívó hatással, gondoltam akkor biztos én vagyok tudatlan XD

Kibontást azért szeretném elkerülni, mert egy vagyonba kerül az asztalos manapság :/

2018. febr. 3. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!