Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Meglévő gázbojler helyére új...

Meglévő gázbojler helyére új bekötése laikusként?

Figyelt kérdés

Körülbelül 10 éves átfolyós, kéményes gázbojlerünket szeretném felújítani, ki is néztem egy ~50 ezer ft os Boscht ugyanakkora teljesítménnyel bír mint a mostani, csak nincs őrlángja, elemről gyullad be.

Az lenne a kérdésem, hogy megcsinálhatom-e saját magam az új bekötését?

Úgy gondolom, hogy néhány csavarral a régi helyére +2 vízcső és gázcső bekötésén kívül nagyon álligatni nem kell és sajnálnék kiadni erre a munkára mesternek több mint 10 ezer ft ot.

Tehát, biztonságban megcsinálhatom ezt a szerintem nem nagy munkát vagy szakembert hívjak?

Kémény cső mérete is ugyanaz, azt se kéne nagyon szerelni.



2018. febr. 25. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem olyan szerelővel csináltatod,aki erre is regisztrálva van,nem lesz rá garancia .
2018. febr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nagy barkács vagyok, de ehhez nem nyúlnék.

Amellett még az 1-nek is igaza van.

2018. febr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Rakd fel a helyére mást ne csinálj. Majd szólj a gyártó hivatalos beüzemelőjének ő meg ráköt. Ha nem így lesz elveszilva garancia.
2018. febr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyártó beüzemelője sem fogja ingyen elvégezni .

Ha nem erre illetékes szerelő csinálja ,és netán baj történik,és van biztositásod,a biztositó sem fog fizetni .

Most pár ezer forinton variálsz .

2018. febr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy nem ingyen csinálja. Csak azt akartam mondani hogy maga a tulaj max felrakhatja a falra. Ha garanciát is akar valaki jöhet a hivatalos beüzemelő
2018. febr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A falra felteszed a többi a szakszervíz végzi. beköti megfelelően gázhoz való tömítéssel, átnézi szivárgásügyileg, beállítja ha szükséges finombeállítást végez és így meglesz a garanciád is.
2018. febr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
"Úgy gondolom, hogy néhány csavarral a régi helyére +2 vízcső és gázcső bekötésén kívül nagyon álligatni nem kell és sajnálnék kiadni erre a munkára mesternek több mint 10 ezer ft ot." Kilépőfüsthőmérséklet? Harmatpont? Légellátottság-igény számítás?
2018. febr. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A beüzemelés az nettó lehúzás. Kijön, rámér a gázok összetételére, legtöbbször kb semmi mást nem csinál, 25ezer. Aztán egy év múlva revízió kell, ami megint kb a semmit jelenti 15ezerért.

Én bekötöttem magamnak a használati melegvízhez egy turbós vackot, amit 110ért vettem. 6éve hibátlan. Mondjuk van némi műszaki előképzettségem, de ezt kb a kislányom is megcsinálná.

2018. febr. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!