Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 2018-ban melyik fűtési mód a...

2018-ban melyik fűtési mód a legajánlottabb?

Figyelt kérdés

Most veszünk házat, 80%-os készültségű, még 2006-ban kezdték el, akkor raktak be egy akkor jónak számító de mára elavult gázkazánt.

Mindenképp cserélni kell és elgondolkodtató melyik éri meg most a legjobban.

Tudna valaki egy linket ahol összehasonlítja a költségvetéseket?

Kondenzációs gázkazán, sima fatüzelésű, faelgázosító, a padló/fal/mennyezet fűtés is érdekelne.



Esetleg tapasztalatokat is várok, ki mit választott, megbánta e :)


A ház alapterülete 80m2, alatta 100m2 fütött pinceszint, és egy 80m2 emelet ami 3-4 évig még lezárt leszigetelt a háztól. (körbe 12cm nikecell és müanyag ablakok).


Köszi előre is :)



2018. márc. 7. 15:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Egy jó kondenzációsat tegyetek be. A fa árak már úgy felmentek hogy nem érdemes vesződni vele. Esetleg ha magad veszed erdőről aztán vágod hadótod. De már az se boztos hogy megéri.
2018. márc. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

a faelgázosítórol még ígyis azt láttam, hogy jóval olcsóbban jön ki / év, de persze mindent megfontolunk, a gáz felé hajlunk.


De most találtam a split klimával való fűtést állítólag olcsóbban jön ki /év mint a gázos.


[link]


A kalkuláció 130m2 és kiváló hőszigetelésre van.

2018. márc. 7. 15:23
 3/20 anonim ***** válasza:
62%

Bálás kazánt vegyél, de legjobb a geotermikus.

Azt tudjátok, hogy a Pilisi Parkerdő Gazdaságban több ezer köbméter fa van kivágva és felhalmozva. Visszatartották, így ment fel a tűzifa ára.

2018. márc. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Jelenleg a kondenzációs kazán a legjobb.

A faelgázosítóval dolgozni kell , papíron lehet , hogy jobb a kondenzációsnál , a valóságban ez attól függ , hogy mennyiért milyen fát veszel.Mondjuk a legjobb a geotermikus , csak a bekerülési költséggel van egy kis gond.

2018. márc. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
45%
Rengeteget túrázom erdőben... ha csak a pilisben lenne így, de bakonyban és minden erdőnkben rengeteg kivágott fát láttam idén... sok sokezer köbmétert, tényleg csak azért hiány, mert visszatartják a kva gáz miatt.
2018. márc. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó 1 lábon állni...

Nekem van egy 30kw vegyes kazán, 1000literes pufferrel, ez napi 1*begyújtással 2 fűtéskörrel jól programozott termosztáttal tartja mialatt nem vagyunk otthon a 15-18fokot, mikor otthon vagyunk a 22fokot este 9ig, alváshoz meg egészségesebb a hűvösebb.


De ez néha kevés, van amikor az ember hazaér munkából, a töke kivan mindennel... esetleg fázott egész nap, erre az esetre konyhában van kályha, hálóban kandalló...


+a hálókban van infra filc a laminált parketta alatt, de erről drága lenne fűteni, ez csak egy kényelmi megoldás a nehezebb napokra...

Ja és majdnem elfelejtettem, fürdőszobában 70*113cm infrapaneles tükör, ami egyrészt nem párásodik be, másrészt ha beállok elé vizes felsőtesttel, meztelenül, és pl fogatmosok, fogselymezek, akkor sem cidrizek, mert olyan, mintha tavaszi meleg napsütés érné a bőrömet... egyszerűen imádom.

2018. márc. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Infrafilc meg infratükör. És még mondják, hogy a kulákok kihaltak...
2018. márc. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Mi ebben a kulák?
2018. márc. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Mindenképp 2 fűtésmódot akarunk, de egyenlőre sok lenne.


Van a családban egy 2 telet használt VIADRUS Hercules U22 25kw-os fatüzelésü kazán, 2008as de nem használták, egy 1 köbös pufferrel lenne. Lehet ezt beépítjük amig a nagy költségek le nem mennek.


Kondenzációs kazánt akarunk mi is de ahogy olvasgattam a költségvonzata mindennel együtt millió fölött van :/


De kiegészítésként sokat olvastam a split klimákról is, azt irták 0 fok fölött költségben minden alatt van.


Köszönöm a válaszokat, de megköszönném ha esetleg m3 felhasználást /költségeket is irnátok :) (bekerülési költségek, és rezsi) :)

2018. márc. 8. 10:46
 10/20 anonim ***** válasza:
Most ez olyan dolog... nekem pl ingyen van a fa, innentől kezdve lehet akármilyen gazdaságos a klíma, én fával fűtök... azt is rakétakályha elven működő kazánnal fele annyi fával mint más ugyanekkora területre.
2018. márc. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!