Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 50nm-es 50-60as években épült...

50nm-es 50-60as években épült csakádi ház felújítása 2018-ban kijönne 9-10 millióból?

Figyelt kérdés
Tetőt nem kell felújítani és a falak jó állapotuak, nem vizesednek.
2018. máj. 8. 09:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet megmondani, függ az igényektől is.

Akár még ki is jöhet.

Ha a tető és a fal jó akkor az tulajdonképp szerkezetkész állapot + bontás.

2018. máj. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igényeink kb. felső-középkategória. Bútorokat nem kell venni.

Abban szerencsések vagyunk, h van burkoló és vizes barát, ezeknél a munkáknál csak anyagárat kell számolni.

Teljes fűtés kiépítés, konyha, fürdő teljes kialakítás, ablakcsere, külső szigetelés stb.

A ház tényleg nem nagy 49nm összesen, de nekünk bőven elég lenne, és nagyon jó helyen van Budapesten.

2018. máj. 8. 10:04
 3/13 anonim ***** válasza:
Azért az már elég jelentős összeg. 5-6 millióból velem szemben is szépen megcsinálták(tetővel).
2018. máj. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát persze simán kijön ennyiből.
2018. máj. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A 10 millió a plafon lenne, és félünk,h ennyiből se állna meg.

Sokan riogatnak, hogy egy ilyen felújítás sokkal rosszabb mint egy új ház építése.

2018. máj. 8. 15:38
 6/13 anonim ***** válasza:
50 es években épült ház, ha belegebedsz, sem lesz felső-közép kategória... egyszerűen nem megfelelőek hozzá az építőanyagok amiből állnak.
2018. máj. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Csináltassatok egy energetikai tanusítványt, és számoltassátok ki azt is a mérnökkel, milyen lenne ha a legkorszerűbb szigetelést, nyílászárókat stb kapná a ház.
2018. máj. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor inkább úgy fogalmaznék, h szeretnénk a maximumot kihozni ennyi pénzből.

Tudjuk, h nagyon sok munka lesz vele.

2018. máj. 9. 11:08
 9/13 anonim ***** válasza:

A maximumot meg kevesebből is ki lehet hozni... + vannak megoldások amikkel a mérnökök sem számolnak...

Nekem pl jj kategóriás volt a ház mikor vettem, ez a legrosszabbnál rgyel jobb,

Azt mondta a mérnök, ha mindent cserélek korszerűre padlótól a padlásig, akkor is csak gg ami a középkategória alja...

Miután a folyosót körbevettem zárt hőszigetelt télikerttel, az északi fal kapott 15cm szigetelést, majd felhúztam oda a fűtött garázsomat, a fűtött lakrész dd-kategóriába esik...

Egy 10 éve lakatlan 70es évek beli ház volt, 2012ben vettem, 4milliót költöttem rá eddig, ami nem áram vagy gáz, azt én csinálom.

2018. máj. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekünk 80m2 ház teljes felújítás (külső szigetelés, padlófűtés lerakása, minden vezeték cseréke, burkolások, nyílászárók) 4m Ft-t volt mert mindent mi csináltunk.

Ha nem te csinálod, hanem embereket fogadsz necces a 10m, még 50m2-nél is.

Nekünk az egész ház újravezetékelése (ipari árammal) 200e Ft volt anyagáron, ezt űrajánlat alapján 700-1.000.000 Ft között csináltak volna.

Így kalkulálhatsz :/

2018. máj. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!