Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Biztos volt már ilyen kérdés,...

Biztos volt már ilyen kérdés, lemez vagy akril kád?

Figyelt kérdés
vélemények, tapasztalatok, indokok!

#lemezkád #akrillkád
2018. máj. 24. 20:56
 1/9 anonim válasza:

A lemez kád olcsóbb és nehéz, így ha esteleg mozgatni kell, nyögni fogtok az tuti. :D


Az akril kád nagyon könnyű, könnyebben mobilizálható, de jóval drágább.


Nekünk üvegszállal megerősített akrilkádunk van (van gagyibb akrilkád is, amikor műanyag alapot vonnak be vékonyan akrillal), én meg vagyok vele elégedve. Nálunk egy komplett keret is van hozzá, ami fém, a kád maga így lábakon áll és erre az egészre lehet rápattintani műanyag oldallapokat. Nagy előnye, hogy ha bármi gebasz van, pillanatok alatt kiszerelhető a kád. Ha befekszel az üres kádba, ez is kissé hideg először (kamu, hogy nem), de hamar melegszik testhőre is.


A lemezkád baromi hideg, ha üresen belefekszel, de ez is orvosolható azzal, hogy amikor engedni kezded a meleg vizet, előtte körbezuhanyozod belül az egészet és tádááám, máris langyos.



Volt lemezkádunk is, nekem azzal se volt semmi bajom.


Szóval döntsd el, mennyit szánsz rá és kell-e valaha mozgatni, be akarod-e építeni vagy sem.

2018. máj. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyi hozzátételem lenne az első hozzászóló válaszához, hogy a lemezkád sem annyira nehéz: kb. 20 kg. Ami alatt nyögni lehet, az az öntöttvas kád, de olyat szerintem már nem kapsz.
2018. máj. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Eredetileg azt szerettem volna, aztán kiderült, hogy amit én szeretnék, az még használtan is 200ezer :D
2018. máj. 25. 09:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A kád nem mobil, így nem kell cincálni, csak 1x beépíteni.

A lemez kád olcsóbb, arányaiban kicsit könnyebb beépíteni,a zománc réteg sokmindennek ellenáll, könnyű tisztítani, merev. Hátránya lehet, hogy családi házaknál, kevésbé fűtenek, akkor hidegebb és elvonja a meleg víz hőjét. hagyományosan bizonyított, hosszú élettartamú.

Az olcsóbb akrillkádon csak vékony akril bevonat van, amit ha megkarcolsz, tönkreteszel, akkor cserélheted. Ha a beépítésnél nem figyelnek (itt is írtak ilyent) felpúposodhat az alja. A jó minőségű akril kád ténylef jó, erős, vastag akril réteggel, de az ára is húzós. Garanciális téma, hogy pl a Ravak garancia elég nyakatekert.

Elektromos szinten megemlítem, hogy a kádat EPH rendszerbe kell bekötni(villanybojlernél ez életet is menthet). A fém kádaknál megvan rá a csatlakozó, a műanyag kádnál nincs ilyen. Itt a lefolyó csőszakaszba kell egy rozsdamentes szakaszt illeszteni és ez lesz az EPH kötéspont helye.

2018. máj. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tényleg és ez az eph, ez a vízvezetékes dolga, vagy ehhez még külön villanyszerelőt is kell hívjak?
2018. máj. 25. 10:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csakis lemezt vennék. Sokkal stabilabb, nekem az akril nagyon gyengének tűnik. Több ismerősnél repedt el.
2018. máj. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt az EPH-t villanyszereló viszi oda(előkèszíti), mivel ebbe a rendszerbe több más fèmszerkezetet is be kell kötni. Ez villanyszerelő munka. De a megfelelően előkèszített vezetèkvèget a vizes is oda tudja csavarozni.
2018. máj. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én személy szerint maradtam az öntöttvasnál, na azzal tényleg megszenvedtünk mire beraktuk apámmal. Szerintem nehezebb mint én. :) ok, lehet hogy ez még jobban elvonja a hőt, de hozzászoktam a 30 év alatt. :)
2018. máj. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

+ A zománc keménysége 7 a Mohs -féle skálán 1 -től 10 -ig. Ezért rendkívül robusztus anyagnak minősül, és mivel még az acélnál is keményebb, a zománcot gyakorlatilag lehetetlen megkarcolni anyagokkal a fürdőszobában használt. Csak a drágakövek keményebb felületűek, mint a zománc.

- Akril keménysége 3 a Mohs -féle skálán 1 -től 10 -ig. Az akril felületek ezért viszonylag puhaak és könnyen karcolódnak.


+ Acélzománc nagyon könnyen ápolható, és a szokásos háztartási tisztítószerekkel tisztítható. A Kaldewei acélzománc pórusmentes felületén még a mikroszkopikusan apró karcolások sem jelennek meg.

- Az akril ellentétben áll a zománccal, mivel puha anyag, és gondosan kell tisztítani. Alacsony felületi keménysége miatt még a por is apró karcolásokat okozhat, amelyek megkönnyítik a baktériumok felhalmozódását és csökkentik a felület vizuális vonzerejét.


A higiénia

+ acélzománc kemény, mint az üveg, pórusmentes felülettel, ami gyakorlatilag lehetetlenné teszi a baktériumok, penész és hasonlók összegyűjtését. Különleges, könnyen kezelhető tulajdonságait egy megfelelő higiéniai jelentés is megerősítette. Az acélzománcot kiegészítő felülettel lehet ellátni, amely Kaldewei könnyen tisztítható.

- Az akril könnyen megkarcolódhat a felületen, lehetővé téve a szennyeződések és baktériumok beszorulását az apró repedésekbe. Ezeket gyakran csak olyan kémiai tisztítószerekkel lehet eltávolítani, amelyek károsíthatják az akril felületét.

2021. szept. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!