Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek ez túlzás volt és...

Szerintetek ez túlzás volt és bunko voltam?

Figyelt kérdés
Tetőcsere van éppen málunk. 3 munkás dolgozik a tetőn. Tegnap a férjem volt itthon, reggel fél 7-re jöttek és az egész napot végig dolgozták, persze kisebb kávé meg pihenő szüneteket tartottak, hiszen nagy meleg volt. Amikor elmentek tegnap mondta nekik a férjem, hogy én leszek velük itthon. Erre úgy kezdtek ma, hogy fél 10-re jöttek, délben szóltak, hogy elmennek ebédelni, ami persze érthető hiszen enni kell, aztán egy óra múlva visszajöttek, kértek egy kávét, mondom persze csinálok. Aztán egy óra múlva feltűnik, hogy nem is zajosak, vajon mit csinálnak. Erre látom, hogy a teraszon üldögélnek a székekben. Ott tipródtam, hogy most szóljak, hogy lesz e valami a tetőből vagy sem, és bosszantott, hogy oké pihennek de miért a fehér párnás székekben a koszos ruháikkal. Tehát végül megkérdeztem, hogy : Lesz valami a tetőből, mert holnapra esőt mondtak. Erre egyik se néz rám, csak annyit mondott a "főnök", hogy nyugi nem fogtok beázni. Megértek én mindent, hogy meleg van, de akkor mondja azt, hogy este jönnek vissza mert meleg van. De ne itt üldögéljenek... Szerintetek túlgondolom? Ja és persze kaptak vizet, kávét, alkoholmentes meg ízesített söröket. A cigicsikkeket a fűbe dobálják, a használt papirzsepit szétszórják. Szerintem ez azért nem fer.
2018. júl. 25. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom nem órabérben vannak.

Nem kell itatni őket sörökkel, mert elpofátlanodnak.

2018. júl. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van. A fehér párnás székekből a saját családtagjaimat is kipattintanám, ha olyan lükék, hogy piszkos ruhában beleülnek (nem azok). A csikkekre én is ugranék (a dohányzásra is, de munkásokat nem tilthatom le róla, csak a családomat és a vendégeket).

Teljesen logikusan gondolkodsz, van toleranciád, de logikád is, nekik pedig nem tudom, mijük van... Pofácskájuk bizonyosan, hogy így viselkedjenek. A flegma visszaválaszolás sem jönne be nekem sem. Nálunk dolgoztak a munkások, kánikulában is szedték a tetőt meg minden. Kapni nem kaptak semmit, de nem is kértek... S még drágák sem voltak. Talán az építésvezetőnek köszönhető ez, akárhogyan is, mázlista voltam, tudom, én is hallottam már rémtörténeteket...

2018. júl. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát gondoltam kur.a meleg van, jól esik munka közben. Nem gondoltam, hogy akkor már rögtön ilyen pofátlanok lesznel.
2018. júl. 25. 15:33
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit jobban érzem magam hogy elmondhattam.
2018. júl. 25. 15:37
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a haverjaid, akiket etetni, itatni, szórakoztatni kell, sőt udvariasnak sem kötelező lenni. A szétdobált dolgokat pedig összeszedetném velük.

Egy dolgot kell velük megértetni: attól, hogy ők ott dolgoznak, attól az még nem egy munkaterület, hanem az otthonotok. Tiszteljék, mint ahogy ők is elvárnák, hogy tiszteljék az ő otthonukat.

2018. júl. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1)

Felhívtam volna a férjemet, elmondtam volna neki a dolgokat és átadtam volna a telefont a "főnöknek"

2)

Megkérdeztem volna a faszit, hogy miért tegez?

3)

Másnap semmi plusz, a kávéfőző elromlott, a sör elfogyott.

4)

Lehetőleg ebben a pár napban a férjed legyen otthon

5)

Csikket, zsepit összeszedetném, párnákért szólnék, utóbbiakat ki sem tenném, míg ott vannak.

Hát, hirtelen ennyi.

2018. júl. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is elláttam őket mindennel. Kánikulában is dolgoztak. A mester nagyon jó és keresett szakember volt. Már csak azért se pihentek mert tíz másik helyen várták őket kb. A tieidet úgylátszik nem. Nyilván megálltak ők is enni inni. Annyira nem figyeltem nem órabérbe voltak. Pik pakk feldobták a tetőt.
2018. júl. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A férjem sajnos nem tud itthon lenni, bonyolult és sok összetevős a dolog, de sajnos nem megy. Felhívtam egyébként, jött is haza rögtön meló után. Ő mondta nekik a csikkeket is, meg hogy van szemetes lehet használni. A székeket is beszedte. Persze miután szóltam nekik felálltak és elkezdtek dolgozni, úgyhogy mire a férjem hazaért már csinálták. Mondtam is a férjemnek, hogy ennyit jelent, hogy ő férfi. Felment a tetőre és meg is kérdezte a dolgokat. Azóta is dolgoznak.
2018. júl. 25. 19:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem akarok pálcát törni senki feje felett, de meg kell húzni a határt. Én is kicsit elkényeztettem anno a szakikat nálunk, mert minden nap vittem termoszban kávét, energiaitalt, vagy láttam egyszer, hogy a kinder buenot szeretik, akkor másnap vittem azt is, meg ilyesmi. Alkoholt mondjuk véletlen sem adtam nekik. Nálam mindig rendet hagytak cserébe, pedig egy betonig kipucolt panelról van szó. Olyan dolgok voltak esetleg, hogy üdítős üveg maradt itt, vagy energiaitalos doboz, de ezeket kidobálom, nem gond. Viszont ha a teraszon hesszeltek volna az ülőgarnitúrában, akkor valószínűleg elöntötte volna az agyamat a szar.

Gyerekkoromban emlékszem, hogy szolgálati lakásban laktunk és az önkormányzat felújítás címén újrarakatta a cserépkályhát a lakásban. A szaki akit kiküldtek napi pár órát dolgozott, simán leült tévézni, megebédelt, aztán közölte, hogy lefekszik aludni, mert neki ebéd után kell az alvás, aztán dőlt is el a kanapén. :D Vannak ilyenek, de nyilván egy kiszolgáltatott helyzetben az ember nem mer nagyon odalépni...

2019. jún. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!