Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért foltosodik a fürdőszoba...

Miért foltosodik a fürdőszoba másik oldalán a fal? Pedig frissen épített fürdőről van szó.

Figyelt kérdés
vízcső ott nem megy, egyedül a mosdótálca átmenő csavarjára, a rosszul rögzített vízvetőre, és a mosdótálcához tartozó fali korong helytelen szigetelésére gondolok, hogy a fali rózsánál becsurog. Vízzáró vakolóval lett ráadásul vakolva, vörössalak falról van szó.
2018. aug. 5. 20:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Úgy kell érteni,hogy ez 1 mosdó fali csapteleppel ?
2018. aug. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem, fali rózsa tudod az a kör alakú ahol az elzáró van...

Azt írják, hogy szilózzam ki vízzáró típusúval, ugyan ezt írják a vízvetőre is, hogy ott is érdemes leszedni az egészet és újra szilózni... átmenő csavarnál is ez a helyzet, emlékeim szerint nem lett oda se téve a csempe felőli oldalt tömítő anyag-

2018. aug. 5. 21:15
 3/13 A kérdező kommentje:
Takaró rózsa néven ismert még.
2018. aug. 5. 21:16
 4/13 A kérdező kommentje:

Úgy kell érteni,hogy ez 1 mosdó fali csapteleppel ?

--

Bocs, most értelmeztem a kérdést én voltam a hülye, nem a falból jön ki a csaptelep, hanem a mosdókagylóból, viszont ugye ott a mosdó tál alatt van a 2 csatlakozás.

2018. aug. 5. 21:17
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az a vizzaro vakolat nalam az un.folyekony foliat tettek fel utolag mivel nekem is foltosodott. A csampe fugaknal is igencsak kiment a viz.
2018. aug. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mellesleg a frissen epitett falat ha egyik uldalon total lezarod lehet hogy a szabad oldalon akar tavozni a viz mivel friss falnal ez ertheto.
2018. aug. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Egyszer egy csőtörés miatt salakbetonig vissza bontottam a fürdőt, zsír új fürdő lett építve.

Kőmüves aki jött, az mosott homokkal, epoxit gyantás csemperagasztóval térhálóval vakolt fel rá, kisméretű repedéseket mésszel pótolta. 4 rétegbe vakolt fel. Tett mellé adalékanyagot is, a nevét nem tudom, de elolvastam az mit tud. Megkérdeztem mást is, azt mondták rá, hogy full profi volt ahogy csinálta.

Vízvetőbe viszont nagyon gyatra volt ahogy csinálta, ezt majd újra szilózom ma. Vizet apámmal csináltuk, azt mondta, hogy ő kikente a fali korongnál. Csaptelepnél az átmenő csavarnál szerintem nincs kikenve.


Előtte 3 hónapig nem volt vakolat a falon, nyárra esett ez az időszak.

Igen olyan helyen is volt nedvesség folt, ahol biztos, hogy nem kéne, hogy ázzon. Volt ahol nem volt térháló és ilyen helyen volt, felszedtem a vakolatot, hogy mi van alatta, ott száraz volt.

2018. aug. 6. 12:35
 8/13 anonim ***** válasza:
Ami szivároghat inkább a rosszul tömített sarokszelep,vagy a lefolyó idomnál begyűrődött az O gyűrű.
2018. aug. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nincs azon a falon fürdőkád?

Egyébként a sarokszelepnél mit kentetek ki?

A menetet kell rendesen tömíteni, nem kell oda szilikon.

2018. aug. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Loctide-val lett tömítve a falikorong, szelep között...

szilo-t a falikorong, csempe közé tennék.

O gyűrű nem jött le, full cuppra lett betolva. Meg ahol tudtuk, úgy adódott ott lánggal volt tágítva a cső és vinylfixel volt össze ragasztva.

Egyébként meg tegnap valamivel hidegebb volt este, kiszelőtettem a lakást, visszább húzódott. Ahol nincs a vakolat alatt üvegszál de láttam foltot, ott leszedtem a vakolatot, hogy megnézzem mi van alatta, nem volt nyirkos. Arra is tudok gondolni, hogy előzőleg nem száradt ki 100%-osan a fal és még most is száradt a melegben, ősszel lett építve a fürdő, igaz nyáron kezdtem el a bontást tavaly ilyenkor.

2018. aug. 7. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!